Levent Gültekin'e saldıranlar serbest bırakıldı

Gazeteci Levent Gültekin’e, Halk TV'de katılacağı televizyon programına katılmak için gittiği Bakırköy'de saldıran kişiler serbest bırakıldı.

Bakırköy Adliyesi'nde gerçekleşen duruşmada hakim, Gültekin'e saldırıda bulunan 2 kişinin serbest bırakılmasına karar verdi.

Duruşmanın ardından Halk TV'de Can Coşkun'un sunduğu Haber Masası'na bağlanan Levent Gültekin'in avukatı Çağrı Metin şunları kaydetti:

Duruşma yaklaşık yarım saat önce sona erdi. Duruşma olmayacaktı ama sanıklar tutuklu olduğu için, tutuklu işlem öncelikli olduğu için kısıtlama döneminde, o yüzden duruşma gerçekleşti. Sanıklar cezaevinden getirildi. Yine o saçma, komik, çirkin savunmalarını yaptılar.

Levent beyin kendilerine hakaret ettiğini, kitap almaya gittiklerini, sanki görüntüler yok görüyoruz. 20-25 kişinin ortadaki saldırısı bu. Avukatlarını Levent Beyin eline hiç bir şey olmadığını, kırık olmadığını, parmaklarını yayında oynatabildiğinden başladı savunmaya kadar. Doktor raporlarında ortada. Sonuç olarak, beklediğimiz sonuç gerçekleşti. Sanıklar tahliye oldu şaşırmadık. 

'DURUŞMA EYLÜL AYINA ERTELENDİ'

İtiraz aşamaları nasıl ilerleyeceğine dair bilgilendirmelerde bulunan Metin, " Duruşma Eylül ayına ertelendi. Esasa ilişkin yargılama devam edecek. Levent Beyin elinde kemik kırığı olduğu için, nitelikli hal alıyor bu yaralama şimdi. yani burada herkes ceza alır şimdi ama bu şahıslar ceza almadı. Bir tanesi 18 yaşından küçük kendi teslim oldu yani arada bir kurban seçtiler ve emniyete teslim ettiler. Burada görüntülerde gördüğümüz üzere, 20-25 kişi var kimse tespit edilemedi. Güya Bakırköy asayişte.  Soruşturulan olay İstanbul cinayet bürosuna verildi. Cinayet büro işinde uzman failleri tek tek tespit eden, bütün MOBESE'ler de yani oda gerçekleşmedi. yani şu an o şahıslarla ilgili dosya faili meçhul olarak Bakırköy Adliyesi'nde arşivde duruyor" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Bakırköy'deki Halk TV'nin merkez binası önünde gazeteci Levent Gültekin'e yaklaşık 25 kişi olduğu belirtilen bir grubun düzenlediği saldırı ile ilgili soruşturma başlatılmış ve olayın sonrasında 3 kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden biri 18 yaşından küçük olması nedeniyle adli kontrol şartıyla serbest kalmıştı.

 

 

 


PAYLAŞ