Barış Yarkadaş, Memleket Hareketi'nin yeni logosunu açıkladı

CHP'yi eleştirip partiden istifa ettiğini açıklayan Muharrem İnce'nin yeni oluşumu Memleket Hareketi'nin logosu olduğu iddia edilen görsel ortaya çıktı. İnce'nin, Atatürk'ün Samsun'a çıktığı tarih olan 19 Mayıs'ta partinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na sunacağı iddia edildi.

CHP'nin 2018 Cumhurbaşkanı adayı ve eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin geçen yıl eylül ayında Sivas Kongresi'nin yıl dönümünde bu kentten başlattığı Memleket Hareketi'nin partileşme çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Tüm büyükşehirlerde ve çok sayıda ilde il başkanlarını belirleyen İnce'nin, Atatürk'ün Samsun'a çıktığı tarih olan 19 Mayıs'ta ise partinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na sunacağı iddia edildi. İnce, kuruluş dilekçesini 17-18 Mayıs'ta Ankara'da toplayacağı Kurucular Kurulu üyeleriyle teslim edecek denildi.

LOGOSUNUN GÖRSELİ ORTAYA ÇIKTI

KRT TV'de Gürkan Hacır'ın sunduğu Şimdiki Zaman programında gazeteci Barış Yarkadaş, Muharrem İnce'nin yeni partisi Memleket Hareketi'ne ait olduğunu iddia ettiği logosunun görselini paylaştı. Sloganının "Memleket, Adalet, Vicdan ve İş" kelimelerinin baş harfleri "Mavi" olarak belirlendiği aktarılan partinin logosunun ise Türkiye haritası şeklinde olacağı açıklandı. Logoda, Ankara'nın üzerinde ise nazar boncuğu şeklinde "@" işareti bulunacak denildi.

muharrem-ince-nin-partisi-memleket-hareketi-nin-14110880_2472_m.jpg

19 MAYIS'TA SİTE AÇILIYOR

Partinin internet sitesi "memlekethareketi.com" adresi de 19 Mayıs'ta hizmete açılacak.


PAYLAŞ