Muhalefetten '128 milyar dolar nerede?' zinciri

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) rezervlerinden kaybolduğu iddia edilen "128 milyar dolar" tartışması kamuoyunun gündemindeki yerini koruyor. Konuya ilişkin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'dan yapmış olduğu paylaşımda, "Bu ülkenin 128 milyar doları ve bir de damadı kayboldu Meral Hanım. Soruyoruz, farklı farklı yanıtlar alıyoruz; siz nerede olduklarını biliyor musunuz?" ifadelerini kullandı.

Akşener de CHP liderinin mesajını alıntılayarak yaptığı paylaşımda Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu etiketleyerek şunları ifade etti:

"Biz de milletimizin hazinesine uzanan elleri takipteyiz Kemal Bey. İktidar istediği kadar kaçsın, istediği kadar saklansın yılmadan kovalamaya devam. Sayın Karamollaoğlu sizde yeni bir bilgi var mı?"

Karamollaoğlu da zincire Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ı etiketleyerek katıldı. Karamollaoğlu paylaşımında şunları kaydetti:

"Meral Hanım, insanımız her şeyin farkında. İnanıyorum ki milletimiz, pek yakın bir zamanda bu keyfiliğe, hukuksuzluğa, israfa, yıllardır alın teriyle biriktirileni çarçur edenlere dur diyecek ve güzel bir ders verecektir. Öyle değil mi Gültekin Uysal Bey?"

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay da İYİ Parti Grup Başkanvekilleri Lütfü Türkkan ve Müsavat Dervişoğlu'nu etiketleyerek yaptığı paylaşımda "Damat 'Allah sonumuzu hayır eylesin' diyerek ortadan kayboldu. 128 Milyar Dolar da kayıp. Soruyoruz; her kafadan farklı ses. Sahi Lütfü bey, Müsavat bey sizde bir bilgi var mı?" ifadelerini kullandı.

Türkkan'dan Altay'a gelen yanıtta ise "Sorduk; 'Şeytan aldı götürdü' diyorlar. Şeytanın peşindeyiz" ifadeleri yer aldı.

 


PAYLAŞ