Vebitcoin soruşturmasında 4 kişi daha tutuklandı

Muğla’da Vebitcoin soruşturması kapsamında gözaltına alınan şüphelierden 4’ü çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. 

Muğla’da işlemlerini durdurduğunu açıklayan kripto para platformu Vebitcoin soruşturmasında, gözaltına alınanlardan 4 zanlı tutuklandı.  

Muğla Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Şubesi ekiplerinin gözaltına aldığı şüphelilerden, şirket yöneticisi olan İ.B, şirket ortağı eşi G.B. ve 2 şirket çalışanı ifadelerinin alınmasının ardından Muğla Adliyesine sevk edildi. Zanlılar savcılık sorgusunun tamamlanmasının ardından çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. 

Kripto para platformu Vebitcoin 23 Nisan'da işlemlerini durdurduğunu açıklamıştı.  Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı, Türkiye'deki finansal kuruluşlardaki hesaplarını bloke etmiş, Vebitcoin firması ve yöneticileri hakkında inceleme başlatmıştı. 

Sputnik’te yer alan habere göre, Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca da Vebitcoin'in yürüttüğü işlemlerle ilgili mağduriyetler bulunduğu iddiaları üzerine "nitelikli dolandırıcılık" suçundan soruşturma başlatılmış, şirket merkezinde ve bir kısım adreslerde yapılan arama ve el koyma işlemlerine müteakiben şirket yöneticisi ve çalışanları olan 4 kişi 24 Nisan'da gözaltına alınmıştı.


PAYLAŞ