ABD'de 124 emekli general, Biden'a karşı açık mektup yayımladı

ABD'de kendilerine "Flag Officers 4 America" adını veren 124 emekli asker ve general, Joe Biden yönetimi altında ABD'nin "sosyalizm ve Marksizme doğru radikal bir dönüş yaptığını" savunarak halkın "derin tehlike" içinde olduğuna dair açık mektup yayımladı.

Kendilerine "Flag Officers 4 America" adını veren 124 emekli general ve amirallerden oluşan bir grup Biden'ın yönetimi altında Anayasal haklara yönelik saldırı olduğunu ileri sürerek ABD halkının "derin bir tehlike" içinde olduğuna dair açık mektup kaleme aldı. Mektupta Donald Trump'ın yenilgiye uğradığı seçimlerde 'hile yapıldığı' iddia edildi. Mektupta "Anayasal haklara yönelik saldırı olduğu gerekçesiyle Amerikan halkının derin bir tehlike içinde olduğuna ilişkin endişeleri bulunduğu" ifadeleri yer aldı.

Biden yönetimi altında ABD'nin, "Sosyalizm ve Marksizme doğru radikal bir dönüş yaptığı" savunulan mektupta, "Her zaman Anayasal Cumhuriyetimizi savunmak için hareket edecek kongre ve başkan adaylarının seçilmesiyle şimdi buna karşı gelinmesi gerekiyor" ifadeleri kullanıldı. Mektupta, "Ulusumuz büyük bir tehlike içinde. 1776'daki kuruluşumuzdan bu yana hiçbir zaman olmadığı kadar Anayasal olarak hayatta kalma savaşı veriyoruz. Çatışma, Anayasal özgürlük ve özgürlük taraftarlarına karşı Sosyalizm ve Marksizm taraftarları arasındadır" denildi.

Mektupta, Biden yönetiminin Anayasal haklara saldırı başlattığı iddia edilirken, "Kongre'yi atlayarak 50'den fazla İcra Kararı hızla imzalandı ve çoğu önceki Yönetimin etkili politikalarını ve düzenlemelerini tersine çevirdi. Dahası, kısıtlamalar, okul ve iş yerlerinin kapatılması, yazılı ve sözlü ifadelerin sansürlenmesi gibi temel haklarımıza yönelik doğrudan saldırılardır. Sosyalizme ve Marksizme karşı hareket edecek, Anayasal Cumhuriyetimizi destekleyen ve özel çıkarlara veya aşırılık yanlısı gruplara değil, tüm Amerikalılara, özellikle orta sınıfa odaklanırken mali açıdan sorumlu bir yönetimde ısrar eden politikacıları desteklemeli ve sorumlu tutmalıyız" denildi.

Biden'ın iptal ettiği Meksika sınırında duvar projesinin devam etmesi gerektiği savunulan mektupta, Çin'e daha fazla yaptırım ve kısıtlama uygulanması, İran Nükleer Anlaşmasının desteklenmemesi, İsrail'e desteğe devam edilmesi, Keystone Boru Hattının hattının açılması istendi.

AA


PAYLAŞ