Özgür Özel’den Altun’a yanıt: Hadsiz, şuursuz...

Fotoğraflar: AA (Kolaj: Tükenmez Haber)

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu’nu “ucuz siyasi hesap” yapmakla suçlayan Fahrettin Altun'a tepki gösterdi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın il başkanları ile yaptığı video konferans yöntemiyle yaptığı bayramlaşma sırasında sarf ettiği "Sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz" açıklaması, muhalefet liderlerinin yanıtları ile “erken seçim” tartışmasına dönüştü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın çağrısına "Helalleşelim kesinlikle. Türkiye için erken seçim çağrısı yapıyorum. Seçim! Hemen!" çağrısıyla yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu'nun Twitter paylaşımını alıntılayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Ramazan Bayramı’nda Kudüs kan ağlarken siz yine ucuz siyasi hesaplarla sosyal medyada boy gösteriyorsunuz. Size de ancak bu yakışır!" ifadelerini kullandı.

Altun'a yanıt ise CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’den geldi.

Özel, "Hadsiz, şuursuz...  Kudüs kan ağlarken Erdoğan niye Marmaris'te tatil yapıyor? Seçim talebi elbette tatil aymazlığından çok daha meşrudur!" diye yazdı.

 


PAYLAŞ