Profesör mikrofonu açık unuttu, torpil ortaya çıktı

Sakarya Üniversitesi'nde Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi (BAUM) Müdürlüğünü yapan Prof. Dr. Ahmet Özmen, uzaktan eğitimde verdiği arada bir telefon konuşması gerçekleştirdi. Özmen'in, "Ben çok bilmiyorum, dayısını biliyorum. Dayısı bizde profesör" sözlerine, "Ben çok herkesi almıyorum. Benim de yeğenim gelecek, çalışsınlar burada" yanıtını verdi. Daha sonra derse kaldığı yerden devam eden Özmen, "Ben mikrofonu kapatmamışım, ama siz de duymuş oldunuz. Mesele değil, arkadaşlarla görüşüyoruz böyle bazen" ifadelerini kullandı.

Ancak mikrofon açık kaldığı için, ekranda görüntüsü olmasa bile Prof. Özmen'in sesi dersi dinleyenlere ulaştı. Derse ara verildiği sırada Özmen ve arkadaşı arasında şu diyalog yaşandı:

“Stajlara siz bakıyorsunuz diye bana mail atmış. Burada stajını yapabilirsin ama etrafa yayma dedim. Herkesi almıyorum dedim. Burası güvenli bir yer. Bu çocuk uzaktan öğretim öğrencisiymiş.

– Ben çok bilmiyorum, dayısını biliyorum. Dayısı bizde profesör.

Ben çok herkesi almıyorum. Benim de yeğenim gelecek, çalışsınlar burada.

-Sen gerekeni yap abi.

Bizim işimiz bu, öğretmeniz biz.”

Özmen, daha sonra derse kaldığı yerden devam ederek “Ben mikrofonu kapatmamışım, ama siz de duymuş oldunuz. Mesele değil, arkadaşlarla görüşüyoruz böyle bazen” dedi.


PAYLAŞ