'Biz kulaklarına küpe taktığınız köleler değiliz'

Kent Emekçileri Dayanışması ile Turizm İşçileri Dayanışması tarafından yayımlanan yazılı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından İngilizce hazırlanan "Aşı oldum, eğlenin" maskeli tanıtım filmine tepki gösterildi.

Kent Emekçileri Dayanışması ile Turizm İşçileri Dayanışması'nın yaptığı ortak yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Biz turizm işçi ve emekçileri olarak tüm yaşananlara ek kaygılarla açlığın pençesinde bırakıldığımızda, emeklerimizin üstünden aldığınız vergilerle en doğal hakkımız olan devlet desteğini beklerken sizler bizleri insan yerine bile koymadan dalga geçer gibi desteği hiç ihtiyacı olmayan zenginlere verdiniz. Vermeye devam ediyorsunuz.

Kod 19 adı verdiğiniz uygulamayla turizm işçi ve emekçisini askıda bırakmayı kendinde hak gören tüm ilgililere diyoruz ki, bu Saltanatı devam ettirmenize mani olacağız. Bizi ve evlatlarımızı açlığa mahkûm etmenize izin vermeyeceğiz.

Şimdi de onurumuzu ayaklar altına almaya çalışıyor, tanıtım videolarınızda, açıklamalarınızda, pişkin pişkin “enjoy! I’am vaccinated (Eğlenin aşı oldum)” yazılı maskelerle dolaşacağımızı ilan ediyorsunuz. Biz kulaklarına küpe taktığınız köleler değiliz. Onurumuza, insanlığımıza sahip çıkıyoruz. Sizi ise pervasızlıklarınızda boğulmanız için istifaya davet ediyoruz.

Herkes biliyor! Ülkedeki tüm yoksulluğun, desteksizliğin, vurdumduymazlığın nedenini. Yıllardır yandaşlarınıza akıtılan milyonlarca dolar yüzünden ülke kasasının nasıl parasız bırakıldığını…

Artık Yeter!

Yarattığınız tüm tahribatın hesabını vereceksiniz!

#TurizmBakanıİstifa" 

 


PAYLAŞ