Sergen Yalçın, Süper Lig'de tarihe geçti

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Süper Lig'de tarihe geçti. Yalçın, Beşiktaş'ta hem futbolcu hem teknik direktör olarak şampiyonluk yaşayan ilk Türk isim oldu. Yalçın, "Bence Türk futbol tarihinin en zor sezonuydu" ifadelerini kullandı.

YALÇIN, BEŞİKTAŞ'TA HEM FUTBOLCU HEM TEKNİK DİREKTÖR OLARAK ŞAMPİYONLUK YAŞAYAN İLK TÜRK İSİM OLDU

Gaziantep, Sivasspor, Konyaspor, Aytemiz Alanyaspor, Yeni Malatyaspor’u çalıştıran Yalçın, futbolculuğu döneminde şampiyonluk yaşadığı Beşiktaş’ı teknik direktörlüğünde de şampiyonluğa taşımayı başardı. Yalçın, Beşiktaş’ta hem futbolcu hem teknik direktör olarak şampiyonluk yaşayan ilk Türk isim oldu. Beşiktaş’ın altyapısından yetişen Yalçın, 1991-1997 ve 2002-2006’da olmak üzere iki defa siyah-beyazlı ekibin kadrosunda yer aldı. Yalçın, futbolculuğu döneminde Beşiktaş formasıyla üç şampiyonluk yaşadı.Yalçın, futbolculuğu döneminde ise beş kez şampiyonluk sevinci yaşadı. Siyah-beyazlı ekibin altyapısından yetişen Yalçın, Beşiktaş formasıyla 1991-92 ve 1994-95 sezonlarında şampiyon olan kadroda yer aldı. Beşiktaş’ta 2002-2003 sezonunda futbolcu olarak bir şampiyonluk sevincine daha ortak olan Yalçın, 1999-2000 ve 2001-02’de ise Galatasaray’da aynı başarıya ulaştı.

'BENCE TÜRK FUTBOL TARİHİNİN EN ZOR SEZONUYDU'

Şampiyonluğun ardından açıklamalarda bulunan Sergen Yalçın, duygularının tarifsiz olduğunu belirterek, "Bence Türk futbol tarihinin en zor sezonuydu. Pandemi var, taraftar yok. Çok stres yaşadık. Sezon sonunda o kadar bunaldık ki. Bugün otelde otururken dakikalar geçmiyordu. Bir an evvel bitsin istiyorduk" dedi. 

'BÖYLE BİR SEZONDA ŞAMPİYONLUĞU ONLARLA KUTLAYAMAMAK ÜZÜCÜ'

Oldukça mutlu olduklarını şampiyonluğu taraftarlara armağan ettiğini söyleyen Yalçın, şöyle konuştu:

"Böyle bir sezonda şampiyonluğu onlarla kutlayamamak üzücü. Oyuncularım inanılmaz karakter koydular ortaya. Hepsinden Alah razı olsun. Çok büyük karakter ortaya koydular. Ben de ekibimle birlikte ilk kez şampiyon olduk. Onları görmüyorsunuz ama hepsine teşekkür ediyorum. Her zaman arkamı kollayan Murat Şahin'e teşekkür ediyorum. İnanılmaz bir duruş sergilediler. Allah'tan ne istersin deseler bunu isterdim."

Independent Türkçe, AA


PAYLAŞ