Eski belediye başkanı artık çöp topluyor

Ann-Sofie Hermansson, 56 yaşında eski bir politikacı
İsveç Sosyal Demokrat Partisi'nde siyaset yapan ve ülkenin en büyük ikinci şehri Göteborg'un bir dönem belediye başkanı olan Ann-Sofie Hermansson, çöp kamyonu sürerek hayatına devam ediyor.
Siyaseti bırakmasının ardından yaptığı mesleki tercih ortaya çıkınca bir anda sosyal medyada gündem olan eski başkan artık yaşadığı şehirde bir atık toplama şirketinin çöp kamyonlarını sürerek hayatını kazanıyor.
Hermansson, diğer meslektaşları gibi politikacılık kariyerinden sonra danışmanlık gibi yüksek gelirli ve rahat bir iş seçmek yerine babasının gençliğinde kendisine ısrarla alması için baskı yaptığı ağır ticari araç ehliyetiyle çöp kamyonu sürmeye başladı ve bu tercihinden dolayı asla pişmanlık duymadığını açıkladı.
Çalışırken çekilen fotoğrafları sosyal medyada gündem olan eski siyasetçi durumdan hiç rahatsızlık duymadığını ve herkes gibi hayatını kazanmak için çalışmak zorunda olduğunu açıklarken 'Kiramı ödemem lazım ve ben de bunun için herkes gibi çalışıyorum.' sözleriyle takdir topladı. / Hürriyet / Fotoğraflar: Facebook

PAYLAŞ