Muharrem İnce'den Sedat Peker eleştirisi

Memleket Partisi lideri Muharrem ince, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Sedat Peker'in ileri sürdüğü iddialarla ilgili olarak konuşan İnce, "Mafya yargıya yol gösteriyor. Bu iktidar Türkiye'yi 90'lara döndürmeyeceğiz diye hep korkuttu meğer bu iktidar 90'ların baş aktörleriyle kankaymış" ifadelerini kullandı. 

Partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Muharrem ince şu mesajları verdi: 

"Mafya yargıya yol gösteriyor. Bu iktidar Türkiye’yi 90’lara döndürmeyeceğiz diye hep korkuttu meğer bu iktidar 90’ların baş aktörleriyle kankaymış. Hoca efendi dediklerine bugün terörist diyorlar. Hayırsever iş adamı dediklerine bugün sıkıştıklarında organize suç örgütü lideri diyorlar. Cari açığı kapatan değerli iş adamına bugün altın kaçakçısı diyorlar. 32 yıl önce şehir şehir gezdirdiler. Cumhurbaşkanlığı seçiminde.

Bugün organize suç örgütü lideri dedikleri kişi şehir şehir gezdi Erdoğan’a oy istedi. O zaman neredeydiniz siz?  Aklınız neredeydi? Koruma tahsis ettiler koruma. Yetmedi silahlı korumayla yurt dışına gönderdiler.  Ben bir kez silahlı korumayla yurt dışına gittim. Cumhurbaşkanı adaylığımda Kırcaali’ye geçtik, uzun bir prosedürü var hatırlıyorum. Bir korumam gelmişti hatta. Siz koruma verip silahla yurt dışına gönderdiniz. Bunları siz yaptınız siz. Ey iktidar. Şimdi devletin televizyonlarına geçmişler cevap yetiştiriyorlar. Utanmıyor musunuz geçmişte koruma verdiğiniz kişiye bugün böyle söylemeye. Size oy isterken neydi? Başka bir iş mi yapıyordu?

(İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 'Sedat Peker'den 10 bin dolar aylık alan siyasetçi var' sözünü hatırlatarak) Arkadaş bütün milletvekilleri töhmet altında. Kim bu, bunu açıklayacak devletin görevi bu. Bütün siyaset kurumunu zan altında bırakamazsınız. Kim bu 10 bin dolar maaş alan siyasetçi? Ey Erdoğan seni göreve davet ediyorum kim bu açıkla. Savcıları göreve davet ediyorum.  Böyle bir ülke olmaz. Biz muz cumhuriyeti miyiz? Susurluk’taki kazadan sonra devlet olaya el koymuştu. Devlet yok ortada devlet. Muhalefetten de ses yok. Muhalefet de konuşmuyor. Bu 10 bin dolar maaş alan siyasetçi bence tahminimi söylüyorum yüzde 100 AKP’li. Muhalefetten olsaydı çoktan adını yandaş medyada manşetlerde görürdük. Sizin adam olunca açıklamayacak mısınız Türkiye’nin acilen bir temiz eller operasyonuna ihtiyacı var. Türkiye’nin acilen silkinmeye, ayağa kalkmaya, temizlenmeye ihtiyacı var. Yargı Meclis harekete geçmelidir.

Mafyanın yargıya hukuk dersi verdiği bu günlerde HSK’da seçim var. 13 üye, biri bakan, biri yardımcısı. Orada zaten yanlışlık başlıyor. Anayasa’da diyorki bakan ve müsteşar... E müsteşarlık kaldırıldı. Bakan yardımcısı var. Nasıl olur, Anayasal suç işleniyor burada, yanlış. Bakan yardımcısının müsteşarın yerine geçtiği Anayasa’da yazıyor mu? Yazmıyor. Baştan daha yanlışlık başlıyor. 4 üyeyi cumhurbaşkanı seçiyor, 2 üye bakan ve bakan yardımcısı 6. 4 de Cumhur İttifakı seçecek, 10. 2 İYİ Parti. 1 CHP, 13. Şimdi anlayamadığım yerler var burada. Soruyorum; yahu siz 13 üyede 3 üyeyi almak için mi siyaset yapıyorsunuz? Buna mı tav oldunuz? Elma şekeri siyasetidir bu. Erdoğan HSK’ya üye atadığında tarafsız oluyorsa, eleştiriyorsak, başka bir siyasi parti genel başkanı da HSK’ya üye atadığında eleştiriyor olmamız lazım.  Bu sisteme toptan karşı çıkmalıyız. 3 üyeye tav oluyorsunuz.

Biz de bir komisyon kuruyoruz. Henüz yeni kurulduk. Bu konuda da bir komisyon oluşturuyoruz. Her şeyi yakından takip ediyoruz. Dün bir hukukçu arkadaşımızı görevlendirdik, o koordine edecek: Bu konuda sözü olandan bir komisyon kurup çalışmalarımıza devam edeceğiz. 

Erken seçim olacaksa biz hazırız. Ama demokrasinin önünü açmak lazım. O zaman bütün partilere sesleniyorum. Seçimlere katılma şartlarını kolaylaştıralım. Sınırlamasın bizi. Buyurun hodri meydan. Bunu yaparsak doğru olur. Biz seçimden falan kaçmıyoruz ama şunu da  unutmayalım. Ola ki baskın yapıldı. Giremesin bunlar diye baskın yapıldı. 100 bin imza şartı var o da orada duruyor."  


PAYLAŞ