Animasyonu gerçekmiş gibi paylaştılar: Sosyal medyada gündem oldu

Gazeteci ve akademisyen Hulki Cevizoğlu ile Üsküdar Üniversitesi Rektörü, psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın ayın dünyaya uluslararası uzay istasyonu kadar yakın olması durumunda nasıl görüleceğini gösteren bir animasyonu gerçek gibi paylaşması sosyal medyada gündem oldu.

HULKİ CEVİZOĞLU VE NEVZAT TARHAN

Cevizoğlu, söz konusu videoyu Twitter hesabından "Müthiş! Kanada Rusya arasındaki kutup bölgesinde dün çekilmiş ve yılda bir defa olurmuş ve de 30 saniye sürermiş" notuyla paylaştı. Paylaşım kısa sürede milyonlarca kişi tarafından görüntülendi.

Tarhan ise animasyonu "Kuzey Kutbu'nda yılda bir defa olan ay hareketi, yorum sizde ben yüksek Kudret’e ve Düzene hayran kaldım…" notuyla paylaştı. 
Paylaşıma gelen yorumlara "Bence hızlandırılmış çekim ve doğru, Kuzey Kutbun şehirlerinde uzun kalanların anlattıklarına uyuyor, beyaz geceleri unutmayalım…" yanıtını veren Tarhan, "Tereddütte olanlar için orijinali burada" diyerek Youtube videosunun ekran görüntüsünü paylaştı. Ancak Tarhan'ın paylaşımındaki başlıkta da "animasyon" ifadesi görüldü.

'SİZİ AYDINLATMAK İÇİN'

Tarhan son açıklamasında ise  şunları kaydetti:

"Arkadaşlar sizi aydınlatmak için orijinalini yayınladım. Hakikati aramak isteyenler için analoji yolu ile uzaktaki bir bilgi yaklaştırılır, benim özensizliğime bakıp hakikatin güzelliğini kaçırmayın.Komplo senaryosuna meraklı olanlar benden uzak durun lütfen….."

Tükenmez Haber
 


PAYLAŞ