Boğaziçi Üniversitesi, öğrencilerin hafta sonu girişi yasaklandı

Boğaziçi Üniversitesi'ne bu hafta sonu öğrencilerin girişi yasaklandı. Ayrıca atanmış rektör Melih Bulu, Melih Bulu, Prof. Dr. İzzet Sıdkı Darendeli'yi kendisine danışman olarak atadı.

Boğaziçi Üniversitesi Genel Sekreterliği, COVID-19 salgınını gerekçe göstererek bu hafta sonu (5-6 Haziran) öğrencilerin kampüse girişini yasakladı.

Boğaziçi Üniversitesi Genel Sekreterliğinden gönderilen e-postada "Ülkemiz ve Dünya genelinde etkisi devam eden COVİD-19 salgın sürecinde kampüs içi hareketliliğin ve yoğunluğun asgari düzeyde tutulması amacıyla, Üniversitemiz yurtlarında kalan, akademik ve tez danışmanlarının izin ve sorumluluğunda laboratuvar çalışmaları yürüten öğrencilerimiz hariç, 4 Haziran 2021 Cuma günü 17. 30'dan - 7 Haziran 2021 08.00'e kadar tüm mensuplarımız için Üniversitemize girişler yapılmayacaktır" denildi.

Yasak kararına öğrenciler sosyal medya üzerinden tepki gösterdiler.

BULU DARENDELİ'Yİ REKTÖR DANIŞMANI ATADI

Öte yandan, atanmış rektör Melih Bulu'nun Prof. Dr. İzzet Sıdkı Darendeli'yi rektör danışmanı olarak atadığı ortaya çıktı."Boğaziçi Direniş" atamaya ilişkin Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu:

"Koltuk kapmaca sürüyor! Kayyum Melih Bulu İzzet Sıdkı Darendeli'yi rektör danışmanı olarak atadı. İnovasyon, girişimcilik ve savunma sanayisi konularında Bulu ile iyi anlaşacağını düşündüğümüz Darandeli üçüncü danışman olarak kayıtlara geçiyor."

 


PAYLAŞ