'Görgü tanıklarına göre babam öldüğü gün, Cihan Ekşioğlu otele tankla girdi'

Organize suç örgütü liderliğinden hakkında soruşturma olan Sedat Peker’in Paramount Hotel ve Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili iddiaları gündemdeki yerini koruyor. Oteli kuran Atilla Uras’ın kızı Victoria Yasemin Uras, otellerinin nasıl elden ele geçtiğini anlattarak çeşitli iddialarda bulundu. 

Zanka TV'de yer alan habere göre Botır Rakhimov’un otelin üzerine 'çöktüğünü' öne süren Uras, babasının ölümündeki şüpheleri, hisselerin nasıl çalındığını, Turan Avcı’nın oteli hiç satın almadığını, Cihan Ekşioğlu’nun Atilla Uras’ın öldüğü gün otele devletin tankıyla girdiğine ilişkin görgü tanıkları olduğunu, Rakhimov’un Sezgin Baran Korkmaz’a olan borcunu ve şu andaki sahibinin de belli olmadığını söyledi.

PEKER NE DEMİŞTİ?

“Bodrum’da Paramount Hotel var. Sahibi kim? Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de aranıyor, Amerika’da da. Türkiye ayrı arıyor, Amerika ayrı arıyor. Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde kimler var? Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, hani İçişleri Bakanlığı’nın koyduğu yasakları kaldıran var ya o. Veysi Ateş tatil ekibinde. Bunlar tatili de beraber yapıyorlar, kesmeyi de beraber yapıyorlar. Resul olaya sonradan dahil olacak bunlar şimdi tatil ekibi. Şimdi bunlar, bir de Muğla Emniyet Müdürü, Marina Yalıkavak vardı ya el konulan aynı yer. Dikkat edin hep el koyma operasyonları Muğla’da oluyor, şimdi de otele el koyuyorlar. Sizin aranan adamın otelinde ne işiniz var? Hani faturalarınız? Suit odalarda kalıyorsunuz, hani fatura?”


PAYLAŞ