Sedat Peker'den Yıldırım Demirören iddiası

Fotoğraf: Ekran Görüntüsü

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Demirören Grubu'na yönelik açıklamasında "Bir dostum bizim pambıkören'in babasıyla çok iyi dosttu. Arkadaşım pambıkören'in Beşiktaş'a başkan seçilmesini kutlayınca babası gülüp ona 'Ben Yıldırım şirketi batırmasın diye şirketten uzak tutmak için Beşiktaş'a başkan yaptım' demiş" iddiasında bulundu.

Peker, söz konusu paylaşımında şunları kaydetti:

"Kıymetli Beşiktaşlı kardeşlerim, şimdi anlatacaklarıma lütfen üzülmeyin. Benim çok yakın bir dostum bizim pambıkören'in babasıyla çok iyi dosttu. Arkadaşım pambıkören'in Beşiktaş'a başkan seçilmesini kutlayınca babası gülüp ona şöyle demiş

"Ben Yıldırım'ı şirketi batırmasın diye şirketten uzak tutmak için Beşiktaş'a başkan yaptım" (buradan çıkan, Beşiktaş'ı batırsın). Vallahi bu anlattığım doğru, billahi doğru. pambıkören, çiftçinin parasına Ziraat Bankası’nda çöktün. Mehmetçiğin parasına OYAK’ta çöktün. Yoksa onların parasına da mı çöktün (bu şaka, böyle bir bilgim yok)? pambıkören, seni hem delirteceğim, hem de cezaevine göndereceğim."

OYAK İDDİASI

Peker, daha önce yaptığı açıklamasında da "OYAK’ın yönetimini fetö bahanesiyle nasıl değiştirdiniz? Total gibi birçok kurumu fahiş fiyatla OYAK’a nasıl çaktınız? Din elden gidiyor, vatan elden gidiyor, arkada OYAK’ın içini boşalt. Gittiğim ülkelere baskı yapmanız hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Beni öldüremeyeceksiniz de, başarsanız bile hiçbir şey değişmeyecek. Beni cezaevine atıp kurtulmak istediniz, şimdi nereye baksanız beni görüyorsunuz. Hepinizi deli edeceğim. 40 yaşından büyüklere bir şey öğretmek mümkün değil. 40 yaşından küçük kardeşlerim, asıl patronun sizin olduğunuzu, tüm devlet görevlilerinin de size çalıştığını vallahi size öğreteceğim, daha doğrusu size inandıracağım. Şenlik o zaman başlayacak." demişti.

Tükenmez Haber
 


PAYLAŞ