Öztrak: Zübüklüğün zirvesi bu olsa gerek

Fotoğraf: CHP

CHP Sözcüsü Faik Öztrak partisinin Trakya Bölge Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Öztrak, burada yaptığı konuşmada  "Hocaefendileriyle, devletin adliyesini, askeriyesini, idaresini, Yerle bir ettiler. "Allah affetsin" diyerek, işin içinden sıyrıldılar. Bugün evlatlıktan reddettikleri organize suç elebaşıyla da, çok yol yürüdüler" diyerek "Siyasi yüzsüzlüğün kitabını yazdılar, zübüklüğün zirvesi bu olsa gerek" ifadelerinde bulundu.

'HER SUÇTA BERABERİZ'

Sedat Peker'in "Biz hepimiz aileyiz. Her suçta beraberiz" ifadesini hatırlatan Öztrak, "Ama bunların yüzü teflon tava… Hocaefendileriyle, devletin adliyesini, askeriyesini, idaresini, yerle bir ettiler. Millet devleti sokaklardan topladı. "Allah affetsin" diyerek, işin içinden sıyrıldılar. Bugün evlatlıktan reddettikleri organize suç elebaşıyla da, çok yol yürüdüler. Bu elebaşı AK Parti için mitingler düzenledi. Akademisyenlerin kanlarında banyo yapacağını söyledi. Erdoğan ile samimi pozlar verdi. AK Partili siyasilere çanta çanta para verdi. Yetmedi kahve verdi. Ama şimdi çıkmışlar, içtikleri kahvenin parasını da, millete ve muhalefete ödetmek istiyorlar. Can çıkar, huy çıkmaz. Bunların huyu bu… Siyasi yüzsüzlüğün kitabını yazdılar. Zübüklüğün zirvesi bu olsa gerek" diye konuştu.

'KAVGA AYYUKA ÇIKMIŞ'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Sedat Peker bir siyaseçiye her ay 10 bin dolar gönderiyor" dediğini hatırlatan Öztrak şöyle devam etti:

O suç örgütü elebaşı, bir AK Parti MKYK üyesine, "10 bin dolar değil, Çanta çanta para verdiğini" söylüyor. O AK Parti MKYK üyesi de; "Elçiye zeval olmaz" diyerek, yukarılara mesajlar veriyor. Saray ve ahalisinin evindeki kavga ayyuka çıkmış. Şantaj almış yürümüş. milletin dertleri de sahipsiz kalmış. Kibir hastalığına yakalanmış bir yönetim iflah olmaz. Milletin sesini duymaz, halini görmez, derdine derman olmaz.

İSTİFA ÇAĞRISI

Bakan Soylu hakkında korkunç iddialar olduğunu kaydeden Öztrak, "Bu iddialar, AK Partinin aile işi değildir. Artık, "kol kırılır, yen içinde kalır" diyemezsiniz. 10 bin dolar alan siyasetçinin adından başlayarak, bu bakana sorulacak çok soru var. Bu iddiaları açıklığa kavuşturacak yer; ne devletin televizyonları, ne de AK Parti disiplin kuruludur. Bunun yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. İçişleri Bakanı, yürütülecek soruşturmanın selameti açısından istifa etmek ve TBMM’de kurulacak araştırma ve soruşturma Komisyonlarına hesap vermek durumundadır" dedi.

Independent Türkçe


PAYLAŞ