Ali Babacan'dan Erdoğan'a 'Millet açsa siz doyuruverin' yanıtı

Fotoğraf: Twitter

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın grup toplantısında söylediği "Millet açsa onları da siz doyuruverin” sözlerine erken seçim çağrısı yaparak karşılık verdi.

'AÇLIK'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Konya'da partisinin düzenlediği tarım toplantısına katıldı. Babacan, Erdoğan'ın “Şimdi bakıyorsunuz sözde siyasi parti genel başkanı olarak konuşanlara neymiş millet açmış. Biz ne gerekiyorsa bütün imkanlarımızı seferber ederek yapıyoruz. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin” sözlerine yanıt verdi.

AKP iktidarının ülkenin sorunlarına çözüm üretemediğini belirten Babacan, “Mevcut yönetimin Türkiye'deki yoksulluk ve açlık sorununu çözmeyeceklerini bildiğimiz için DEVA Partisi'ni kurduk. Bu sorunları çözmek için ekibimiz ve kadromuzla hazırız. Daha öncesinde yaptık. Ülkede mutlak yoksulluğun sıfırlandığı dönem benim ekonomiden sorumlu olduğum dönemdi. Şu an ülkede mutlak yoksulluk tekrar dirildi. Ülkede yoksulluk intiharları var. Bizim literatürümüzde daha önce böyle bir şey yoktu. Özellikle büyükşehirlerde yoksulluktan ve çaresizlikten kendi canına kıyan insanlar var. Bugün marketlerde ürün ambalajları küçüldü. Marketlerde karpuz dilimle satılıyor. Dün bir baktık ki karpuz 30 kuruşla tarlada. Bunun tek nedeni kötü yönetim ve bu kötü yönetimin beceriksizliğidir” dedi.

'SEÇİM OLMASI LAZIM'

Erdoğan'a erken seçim çağrısı yapan Babacan, “Ülkede yoksulluk ve açlık sorununu çözme makamı hükümettir. Muhalefet iş başına geldiği zaman bu sorunları çözer. Biz hazırız. Buyursun kendisi de hemen seçim ilan etsin. Gece yarısı attığı imzalardan birisini de seçim için atarsa ülke hemen seçime gider ve biz kazanırsak bu sorunları çözeriz.  Sayın Cumhurbaşkanı şu konu da haklı; biz tabi ki bu sorunları çözeriz ama öncelikle kendisinin çekilmesi lazım. Türkiye'de seçim olması lazım” ifadelerini kullandı.

Sözcü


PAYLAŞ