'Alaattin Çakıcı’ya çekilme talimatı verildi, Kıbrıs’a gitti' iddiası

Fotoğraf: AA

rganize suç örgütü liderliğinden hükümlü olan Alaattin Çakıcı’nın yurt dışına çıktığı iddia edildi. T24 yazarı Tolga Şardan, Çakıcı'ya birileri tarafından 'sus ve piyasadan çekil' denildiğini, bunun üzerine ‘durum normalleşene kadar’ Kıbrıs'a gittiğini yazdı.

'EN KALABALIK SUÇ ÖRGÜTÜ'

Şardan “Büyüteç” isimli köşesindeki yazısında konuya ilişkin “Resmi kayıtlara göre; Türkiye’nin en kalabalık organize suç örgütünü yönettiği belirtilen Çakıcı, ana vatandan onay çıkıncaya kadar Kıbrıs’ta ikamet etmek zorunda kalacak! Bendeki bilgiler böyle. Tabii, Kıbrıs’ın Türkiye’nin yeraltı dünyası için ne tür önem taşıdığını söylememe gerek yok” diye yazdı.

Şardan, “Emniyet kaynaklarından elde ettiğim bilgilere göre, birileri Çakıcı'ya 'sus ve piyasadan çekil' demiş. Cezaevinden çıkış süreciyle birlikte kimilerine göre ‘fazlasıyla piyasada görünen ve dikkat çeken, siyasi polemiklerin ve tartışmaların odağında yer alan’ Çakıcı için yeni bir hayat organize ediliyor sanırım” dedi.

'DURUM NORMALLEŞENE KADAR KIBRIS'TA KALACAK'

Şardan, Çakıcı’nın ‘durum normalleşene kadar’ bir süre Kıbrıs’ta kalacağını yazdı. Öte yandan Şardan, Çakıcı'nın işlerini yürütmesinin sağlanması amacıyla Kıbrıs'ta bir ofisi olacağını da iddia etti.


 


PAYLAŞ