Deniz Poyraz'ın annesi: Deniz bir gitti, bin gelecek

HDP İzmir İl Örgütüne yönelik silahlı saldırıda öldürülen Deniz Poyraz'ın annesi Fehime Poyraz, geçişine izin vermeyen polislere "Bunların karşısında başımı eğmem. Evladım öldürülmüş benim başım dik, alnım açık. Bırakmıyorlar cenazemi göreyim, hem katlettiler hem bırakmıyorlar. Ben bir anneyim kimse susturmaya çalışmasın. Kürt halkı hep ayaktadır. Deniz bir gitti, bin gelecek” dedi.

'YETER, NE KADAR KAN DÖKÜLECEK?'

Polisler saldırının ardından il binası önüne şerit oluşturarak binaya girişleri engelledi. Saldırıda yaşamını yiten Deniz Poyraz'ın annesi Fehime Poyraz'ın da binaya girişine izin verilmedi. "Çocuğumu görmek istiyorum" diye feryat eden anne Poyraz, "Evladımı katlettiler. Ben güçlü bir anneyim ayaktayım her zaman ayakta olacağım. Yakamızdan düşün. Yeter ne kadar kan dökülecek, yeter artık kan dökülmesin. Yeter, daha ne kadar gençler ölecek" diye haykırdı.

'BİN DENİZ GELECEK'

Poyraz, geçişine izin vermeyen polislere "Bunların karşısında başımı eğmem. Evladım öldürülmüş benim başım dik, alnım açık. Bırakmıyorlar cenazemi göreyim, hem katlettiler hem bırakmıyorlar. Ben bir anneyim kimse susturmaya çalışmasın. Kürt halkı hep ayaktadır. Deniz bir gitti, bin gelecek” dedi.
 

Evrensel


PAYLAŞ