Köpekleri Tarçın ile karavanla Karadeniz turuna çıktılar

Karavanlarıyla Bursa'dan yola çıkan 71 yaşındaki İsmail ve 51 yaşındaki eşi Fatma Özden'e köpekleri Tarçın da eşlik ediyor.
Özden çifti, Kastamonu'nun doğal güzelliklerini gezerek keşfediyor. Fatma Özden gazetecilere, eşinin evliliklerinin ilk yıllarından itibaren karavan tutkusu olduğunu söyledi.
Kendisinin de eşine ayak uydurduğunu anlatan Özden, "Ben Romanya doğumluyum. Çifte vatandaşım. Beş dil biliyorum. Avrupa'yı rahatlıkla gezebiliyorum ama dönüp dolaşıp buraya geldiğimizde içim bir coşku ile doluyor." diye konuştu.
Köpekleri Tarçın'ın 2,5 yaşında olduğunu ifade eden Özden, şöyle devam etti: "Tarçın bir aylıktan itibaren bizimle birlikte. Torunumun hediyesi. Tarçın çok hareketli. Karavanda köpekle birlikte seyahat etmek daha zor. Ben biraz daha titizim. Herkesten çok temizlik yapıyorum. Ben bunları sorun olarak görmüyorum. O benim evladım gibi."
İsmail Özden ise karavancılığa 1985 yılında başladığını anlattı.
Karadeniz'i merak ettiğini belirten Özden, "Biz eve gittiğimizde bile karavanda yatmak istiyoruz. Ege ve Akdeniz bölgesi çok kalabalık, sıcak. Biz de kalabalık yerlerde olmak istemiyoruz. Aşılarımızı olduk ama yine de çekiniyoruz. Onun için Karadeniz'e yaylalara geldik. Burada hala battaniye ile yatıyorum." Fotoğraflar: AA

PAYLAŞ