İmamoğlu: İstanbul halkı bize yüzde 60’ın üstünde oy verecek

Fotoğraf: İBB

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)Başkanı Ekrem İmamoğlu,  “KİPTAŞ Tuzla Meydan Evleri” için düzenlenen kura çekiminde konuştu.  İmamoğlu, “Bir dahaki seçimde İstanbul halkı, bize, en az yüzde 60’ın üstünde oy verecek" dedi.

'KUCAKLAYICI ÇALIŞMA'

Törende konuşan İmamoğlu, İBB’nin tüm kurumlarının sorumluluk bilinciyle hareket ettiği vurgulayarak, “Bu anlayışla ve bu hararetle çalışmak zorundayız. İstanbul halkı, onun için bize yüzde 55'e yakın oy verdi. Bir dahaki seçimde İstanbul halkı, bize, en az yüzde 60’ın üstünde oy verecek. Biz, bu kadar yürekli bir çalışmanın içerisindeyiz. Hiç kimseyi siyasi görüşü ile ayırt etmeksizin; bugün aleyhimizde konuşan bazı kurumların temsilcileri dahi bize oy verebilecek. Hatta bazı siyasi kimliklerin evlatlarının, torunlarının bile bugünden oylarına talip olduğumu ve onların da bana oy vereceğini olan inancımı yineleyerek, bu bilinçle ve bu akılla bütün arkadaşlarımın çalışmasını; yürekli bir biçimde, kucaklayıcı bir biçimde çalışmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI'NA NOT

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Marmara Denizi’ndeki müsilaj konusunun siyaset üstü tutma konusunda taahhütte bulunduklarını aktaran İmamoğlu, “Sayın Şehircilik Bakanımız, bakan yardımcınızın saçma sapan bir mesele üzerinden her gün beyanda bulunmasına müdahale edin. Hiç hoş değil. Benim bütün bürokratlarımın, bütün siyasi arkadaşlarımın, müsilaj meselesine -bizim sizinle yaptığımız taahhütten sonra- tek bir cümlesi dahi yoktur. Sayın Şehircilik Bakanımıza bu notu da iletmiş olayım” dedi.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ