Kıraç: İçişleri Bakanı’nı devreye soktuğumuz doğru değil

Fotoğraf: Vehbi Koç Vakfı Ansiklopedis

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in, SBK Holding’in sahibi, hakkında kara para aklama suçlaması yöneltilen Sezgin Baran Korkmaz’ın silindiğini iddia ettiği 45 milyon dolar alacağı olduğu İnan Kıraç, açıklamalarda bulundu.

'ERDOĞAN VE SOYLU İŞİN İÇİNDE YOK'

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu işin içerisinde yer almadığını, kimseyi devreye sokmadığını söyleyen Kıraç, "Biz sorunumuzu hukuk yoluyla çözdük ve 6 milyon dolar karşılığında hisseleri devraldık. 40-54 milyon yazılıyor. 6 milyon dolar, Türk Lirası olarak o rakama denk geliyor" dedi.

'6 MİLYON DOLAR'

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek bugünkü yazısında, Kıraç'ın şu ifadelerini aktardı:

Cumhurbaşkanı ile görüşmemin bu konuyla ilgisi yoktu. Cumhurbaşkanlığı yerleşkesinde şoförsüz otobüs sürüşü sırasında görüştük. Herhangi bir şey istemedim. Sayın Bakanı (İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu kastediyor) devreye soktuğumuz da doğru değil. Konuşulan şeyler her neyse tamamen bizim dışımızda yaşanmış. Biz sorunumuzu hukuk yoluyla çözdük ve 6 milyon dolar karşılığında hisseleri devraldık. 40-54 milyon yazılıyor. 6 milyon dolar, Türk Lirası olarak o rakama denk geliyor.

'HUKUK ÇERÇEVESİNDE HALLETTİK'

“Bunlar güvenilir adamlar değil. Bir roman yazılmaya çalışılıyor ama ben böyle bir insan değilim. ‘Her şeyi hukuk çerçevesinde bitirin' dedim ve hukuk çerçevesinde hallettik. Bana maliyeti 6 milyon dolar oldu. İsmimi karıştırdıkları için hakikaten çok üzgünüm”


PAYLAŞ