Bahçeli: Deniz Poyraz, PKK'nın kırsal katılım sorumlusudur

Fotoğraf: AA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik, "'Parti kapatmak yanlıştır' diyor, halt ediyor. HDP'yi, bölücülüğü savunuyor. O dediği meşruiyet ve hukuk sınırları içinde faaliyet gösteren partiler için geçirlidir. HDP bunun dışındadır, zaten parti marti de değildir." diyerek HDP'nin kapatılması gerektiğini savundu.

DENİZ POYRAZ AÇIKLAMASI

Bahçeli ayrıca HDP İzmir İl Örgütü'nde öldürülen Deniz Poyraz'ı da hedef alarak"PKK'nın kırsal katılım sorumlusu, şehirden dağa çıkmak isteyen PKK sempatizanlarını terör kamplarına sevk eden halkanın içinde yer alan milis işbirlikçidir." iddiasında bulundu.

'BİZ DEMİYORUZ Kİ SORUN YOKTUR'

Bahçeli, "Biz demiyoruz ki hiç sorun yoktur, her şey güllük gülistanlıktır, bir elimiz yağda bir elimiz baldadır. Fakat CHP yönetiminin anlattığı gibi kötümser bir Türkiye tablosu söz konusu değlidir. Meseleleri kavrayan, vatandaşlarımızla bir arada olan bir Türkiye gerçeği vardır. Kıskananların çatlaması beklenmektedir." ifadelerinde bulundu.

'AĞZINDAKİ BAKLA ZEHİRLİ'

Bahçeli, konuşmasında "Kılıçdaroğlu nüfusun yüzde 54'ünün CHP'li belediyeler tarafından yönetildiğini dillendirmiştir. CHP'li belediyeler devletin hükmü şahsiyetinden bağımsız ya da özerk bir yönetim değildir. Bu belediyeler gökten zembille inmemiş, Kılıçdaroğlu'nun terekesinden çıkmamıştır. Nüfusun yüzde 54'ünün CHP'li belediyeler tarafından yönetildiğini vurgulamak, devlet içinde başka bir devlet varmış gibi değerlendirme yapmanın diğer bir şeklidir. Kılıçdaroğlu'nun ağzındaki bakla zehirlidir. Belediye yönetimleri millete hizmetin ilk halkasıdır. Belediye başkanları da seçildikleri ilk andan itibaren parti aidiyeti ne olursa olsun yörelerindekileri kucaklamakla mükelleftir. Kılıçdaroğlu bildiğimiz kadarıyla hazine bulmadı, kendi adına darphane kurmadı, faturayı da cebinden ödemedi. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ne yapıldıysa helali hoş olsun. Devletimizin imkanlarıyla, vergilerle muhtaçlara ulaşıldı. Her belediye başkanı görevinin gereğini yapmış, Kılıçdaroğlu da böbürlenerek istismara yakayı kaptırmıştır. " ifadelerine yer verdi.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ