AKP’den İnce’nin açıklamaları sonrası ilk yorum

CHP’li bir siyasetçinin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gittiği iddiasına ilişkin konuşan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Sözcüsü Ömer Çelik, “Bu yalan haberin hedefi olan CHP’li siyasetçi, bu yalan haber vasıtasıyla üretilen kumpasın CHP Genel Merkezi tarafından üretildiğini söylüyor. Açıkça, tüm taraflar CHP Genel Merkezi’nin ürettiği bu kumpas siyaseti yüzünde hesap vermesi gerektiğini söylüyorlar” ifadelerini kullandı.

‘HABERİN KAYNAĞI OLARAK CHP GENEL MERKEZİ’Nİ ADRES GÖSTERDİLER’

Ömer Çelik'in açıklamaları şöyle:

"Cumhurbaşkanımızın Külliye’de bir CHP’liyle görüştüğünü iddia eden yalan habere imza atan gazeteciler bu yalanın arkasından çekildi. Haberin kaynağı olarak CHP Genel Merkezi’ni adres gösterdiler.

Bu yalan haberin hedefi olan CHP’li siyasetçi, bu yalan haber vasıtasıyla üretilen kumpasın CHP Genel Merkezi tarafından üretildiğini söylüyor. Açıkça, tüm taraflar CHP Genel Merkezi’nin ürettiği bu kumpas siyaseti yüzünde hesap vermesi gerektiğini söylüyorlar.

‘HER DAKİKA DAHA FAZLA DİBE ÇÖKMEK SİYASAL KARAKTER HALİNE GELMİŞ ARTIK’

Yalan siyaseti üreten CHP sözcüleri ise mahcup olacakları yerde hala Cumhurbaşkanlığını suçlama şeklindeki yalan siyasetini sürdürmeye devam ediyorlar. Yalan, kumpas ve ahlak sınavından eksi not alarak her dakika daha fazla dibe çökmek siyasal karakter haline gelmiş artık.

‘SİYASAL ÇÜRÜMÜŞLÜK BİR SİYASET BİÇİMİ HALİNE GELMİŞ ARTIK’

Kendi koltuklarını korumak için yalana ve komploya kurumsal kimlik giydirmeye çalışan bir grupla karşı karşıya siyaset hayatımız. Tablo net, siyasal çürümüşlük bir siyaset biçimi haline gelmiş artık.

‘SİYASİ ÇÜRÜMÜŞLÜĞÜN SEMBOL OLAYLARINDAN BİRİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ’

Nitelikli siyaset üretemeyenler, çürümüş siyasi senaryo üretim merkezi haline gelmiş durumdalar. Ne siyasi hayatımız ne de CHP’ye destek veren vatandaşlarımız hakediyor bunu. Siyasi çürümüşlüğün sembol olaylarından biriyle karşı karşıyayız.

‘KUMPAS KURAN BİR MERKEZ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI’

Çürümüş bir siyaset tarzının, suçunu itiraf eden boş meydan okumalarını görüyor herkes. Kendi parti içi rakiplerini zora sokmak için yalan haber üreten, yalan siyasetine sarılan, kumpas kuran bir merkez olduğu ortaya çıktı"


PAYLAŞ