Kaftancıoğlu'ndan gözaltına alınan kardeşi hakkında açıklama

Fotoğraf: AA

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kardeşinin gözaltına alınmasıyla ilgili haberler hakkında açıklama yaptı.C.Ş., Emniyet'teki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

'UZUN SÜREDİR İRTİBATTA DEĞİLİZ'

Kaftancıoğlu, uzun süredir irtibatta olmadığını söylerken, "Ailesinin güvenini kötüye kullanmış birisi için, başkalarının güvenini kötüye kullanmamıştır diyememenin üzüntüsünü yaşıyorum" dedi. 

Kaftancıoğlu, bir hastanede yönetici olduğu belirlenen, "Hizmet Nedeniyle Güveni Kötüye Kullanmak" suçundan hakkında arama kaydı bulunan ve dün Fethiye'de gözaltına alınan kardeşi C.Ş ile ilgili olarak açıklama yaptı. 

Kaftancıoğlu, yaptığı açıklamada, "Kendisinin biyolojik olarak kardeşim olduğu doğrudur ancak annesinin, babasının ve ailesinin yüzünü yere düşürdüğü andan itibaren ve iyi niyetle kendisine uzanan elleri de görmezden gelmesi üzerine kendisiyle çok çok uzun yıllardır hiçbir irtibatımız yoktu" dedi. 

Kaftancıoğlu, 'Ağabeyim Can Şahin'le karıştırılmaması ricasıyla' notunu düşerek şöyle devam etti:

"Basından geçen olayla ilgili ise, ailesinin güvenini kötüye kullanmış birisi için, başkalarının güvenini kötüye kullanmamıştır diyememenin üzüntüsünü yaşıyorum. 

Hukuk karşısında işlemiş olduğu bir suç varsa eğer mutlaka cezasını çekecektir, çekmelidir."

Tükenmez Haber


PAYLAŞ