Marmaris'te HDP ilçe binasına silahlı saldırı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde sabah saatlerinde HDP ilçe binasına silahla saldırıda bulunan A.T.D. (28) gözaltına alındı.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, Şüphelinin HDP ilçe binasına taksiyle geldiği, 2018 yılında da aynı şekilde HDP ilçe binasının camını kırdığı ve 'mala zarar verme' suçundan işlem yapıldığı tespit edildi. Saldırganın psikolojik tedavi gördüğü, 2012 yılında İstanbul Ruh Sinir Hastanesi'nde 1 ay kaldığı öne sürüldü.

GÖKMEN: ARKASINDAKİ GÜÇLER ORTAYA ÇIKARILMALI

Saldırıyla ilgili GazeteDuvar'a konuşan HDP Marmaris İlçe Eşbaşkanı Güven Gökmen şunları söyledi:

"Sabah 06.00 civarında bir kişi pompalı tüfekle ilçe binası önüne gelerek mermi yağdırmaya başlıyor. Camları kırıyor. İçeri girip eşyaları dağıtıyor. Bu arada 3-4 şarjör boşaltmış. Sonrasında şahıs kaçmıyor ve polis anında gözaltına alıyor. Sabıkalı biri olduğu söyleniyor. Biz bunun ne olduğunu biliyoruz. Biz bu saldırının arkasındaki güçleri tanıyoruz. Kesinlikle arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılmasını istiyoruz. Marmaris sakin bir yer, İzmir gibi büyükşehirler gibi değil. Bu yüzden Marmaris de bunun olması çok manidar. Bu saldırı, tüm demokrasi güçlerine yönelik bir saldırıdır. Zaman bir arada durma zamanıdır."

İZMİR'DEKİ SALDIRIDA DENİZ POYRAZ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

17 Haziran'da, İzmir’in Konak ilçesinde Halkların Demokratik Partisi İzmir İl Başkanlığı’nın bulunduğu binaya giren silahlı saldırgan, parti binasında bulunan Deniz Poyraz adlı kadını öldürmüştü. Binadaki camları kıran ve pek çok yere ateş eden saldırgan Onur Gencer tutuklanarak cezaevine gönderildi. 


PAYLAŞ