Pınar Gültekin'in, katledilmesinin üzerinden bir yıl geçti

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisiyken eski erkek arkadaşı tarafından öldürülen Gültekin'in ailesi, acı olayın ardından İstanbul'dan memleketleri Bitlis'in Hizan ilçesine dönüş yaptı.

Hayatının baharındaki kızlarını kaybetmenin acısıyla yaşama tutunmaya çalışan aile, her hafta ilçeye bağlı Gayda köyüne giderek Gültekin'in mezarı başında dua ediyor.

Mezar taşına, "Gözlerinde cennet saklı Pınar. Sonsuz yaşamda bu ayrılık bir gün gibi gelecek. Sen toprağın bağrında uyuyor, kalbimizde yaşıyorsun. Mekanın cennet olsun. Seni çok seven ailen" yazısını yazdıran Gültekin ailesi, mezarın bakımını yaparak, çiçekleri suluyor.

Eşiyle kızının mezarını ziyaret eden baba Sıddık Gültekin, AA muhabirine, Muğla'da bir yıl önce hunharca katledilen ve yakılan kızını teşhis bile edemediğini belirtti.

O günden bu yana tarifi imkansız acılar yaşadıklarını, ailece psikolojik tedavi gördüklerini anlatan Gültekin, "Pınar Gültekin öldü ve geri gelmeyecek. Tek dileğimiz bundan sonra başka Pınar'lar ve kız çocuklarının ölmemesi. Hunharca katledilen 27 yaşında kızımız var. Caninin yaptığı eylem ortada ve tüm Türkiye tarafından biliniyor. Bir yıldır mahkemelere gidip geliyoruz. Her şey ortada. Umarım adalet yerini bulur. Bugün benim başıma gelen yarın başkasının başına da gelebilir." diye konuştu.

Pınar Gültekin'in okumayı çok sevdiği için eğitimine gereken desteği verdiğini anlatan Gültekin, kızının 6 yıl Muğla'da okuduğunu ifade etti.

Çok üzüntülü olduklarını ve büyük acılar yaşadıklarını aktaran Gültekin, şöyle konuştu:

"Her hafta mezarı başına geliyorum. Pınar için işimi gücü İstanbul'da bıraktım her hafta ziyaretine gelmek için Hizan'a yerleştim. 30 yıldır İstanbul'daydım. Yalnız Pınar ölmedi, onunla birlikte hepimiz öldük. Katil zanlılarının en ağır cezayı almalarını istiyorum. Kamuoyuna da sesleniyorum, bu davanın arkasını bırakmasınlar. Çok zor bir yıl geçirdik. Uyuyamıyoruz, her gün acılarımız kat kat artıyor. Arkadaşlarım ve akrabalarım bizi teselli ediyor. Bir insanı hunharca öldürmek, yakmak, varile koymak, beton dökmek ve götürüp dereye atmak kader ve insanlık değil. Kızıma iftiralar atıldı."

Pınar Gültekin'in annesi Şefika Gültekin ise bir yıldır ölü gibi yaşadıklarını belirterek, "Katilin en ağır cezayı almasını istiyoruz. Onun idam edilmesini istiyorum. Evlat acısı çok zor. Allah kimseye göstermesin." dedi.

AA


PAYLAŞ