1 milyon yolcu hedeflenen Balıkesir Merkez Havalimanına 18 ayda uçak inmedi

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin açılışının üzerinden bir yıl geçmesine rağmen tek bir uçağın bile enmediği Balıkesir Merkez Havalimanını Meclis gündemine taşıdı.

özcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre, Yılda 1 milyon yolcu hedefiyle 76 milyon TL harcanarak yapılan havalimanının 10 Şubat 2020'da açıldığını hatırlatan Fikret Şahin şöyle konuştu: 

"Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Balıkesir merkez havalimanı terminal binası inşaatının tamamlanarak 10 Şubat 2020 tarihinden itibaren her türlü uçuşa hizmet verebileceğini bildirmiş olmasına rağmen, aradan geçen on sekiz aylık sürede bir uçak dahi Balıkesir Merkez Havalimanına inmemiştir. 76 milyon 521 bin lira harcama yapılan ve 99 personeli bulunan havalimanı, atıl olarak beklemekte ve her geçen gün köhneleşmektedir. Boşa giden bir yatırım olmaması için Balıkesir Merkez Havalimanına mutlaka uçak seferleri düzenlenmeli ve havalimanı çalıştırılmalıdır. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeleri için Balıkesir halkı adına iktidar milletvekillerini ve yetkilileri göreve davet ediyorum." 


PAYLAŞ