Erdoğan'ın KKTC ziyaretinde dikkat çeken isim

Kolaj: Tükenmez Haber

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Oğuzhan Asiltürk'ün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte KKTC'ye gittiğini belirtti.

Yarkadaş Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, SAADET Partisi'nin ağır toplarından Oğuzhan Asiltürk'ü KKTC'deki kutlama programlarına davet etti. Asiltürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la aynı özel uçakta KKTC'ye gidiyor. Fotoğrafta, Erdoğan'ın alana gelmesini bekleyen Asiltürk'ü görüyorsunuz" ifadesini kullandı.

Devamında ise şunları kaydetti:

Cumhur İttifakı, Saadet PARTİSİ'ni Millet İttifakı'ndan koparmaya kararlı. Erdoğan, Oğuzhan Asiltürk'ü KKTC'ye davet ediyor; Bahçeli uçaktan Asiltürk'le iniyor. Uçakta DSP'den isimler de var. Ancak Saadet tabanı bu ataklara hiç sıcak değil. Cumhur'unki 'bir umut' tabii ki...

NE OLMUŞTU?

Erdoğan, Asiltürk'ü ziyaret ettikten sonra Saadet Partisi'nde tartışmalar yaşanmıştı. Asiltürk daha sonra Erdoğan'la birlikte iftar yemeğine katılmıştı. 
Son zamanlarda parti içinde muhalefet etmeyi sürdüren Asiltürk'ün adı son zamanlarda. Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Daire Başkanlığı'nın bir ihalesinde de adı geçti.
Tükenmez Haber


PAYLAŞ