Erdoğan'dan, AKP teşkilatlarına seçim hatırlatması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP teşkilatları ile video konferansla bayramlaşma programına katıldı.

Konuşmasında seçim mesajı veren Erdoğan şöyle devam etti;

"Türkiye'yi demokrasi ve kalkınma hattından çıkarmak için uğraşanlar son viraja girdiklerinin farkındadır. Biz de bu kritik sürecin ülkemiz ve milletimiz için taşıdığı önemi biliyoruz. İşte bunun için her fırsatta Cumhur İttifakı'nın gücüne, AK Parti'nin birliğine ve beraberliğine sahip çıkılmasının ehemmiyetine vurgu yapıyoruz" ifadesini kullanan Erdoğan, normalleşme adımlarına paralel olarak il ziyaretlerine yeniden başladıklarını hatırlattı.  "Sahada biz varsak, her bir vatandaşımızın kapısını çalıyor, elini sıkıyorsak, karşımızdakilerin söylediği yalanlar sabun köpüğü gibi patlayıp gidiyor. Sahayı boş bırakırsa söyledikleri yalanlar birer gülleye dönüşüp tepemize düşmeye başlıyor" diye konuşan Erdoğan, sözlerini şöyle noktaladı:  

"Caddede, sokakta, çarşıda, pazarda, evde, her yerde biz olacağız. Vatandaşlarımızın sevinçli günlerinde de acılı günlerinde de yanlarında yer alacağız. Yarın vatandaşlarımız sandıkta AK Partili olarak sizlerin yaptıklarını ya da yapmadıklarını sandığa yansıtacak. Sizlerin planlı, bilinçli çalışmalarınızla 24 saatin üzerine 24 saat daha ekleyerek bu ağır sorumluluğun üstesinden geleceğinize inanıyorum. "

 

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

'TÜRKİYE SALGININ PENÇESİNE DÜŞMÜŞ DEĞİL'

Bazı alanlarda yetişmiş iş gücü adeta karaborsaya düşmüş durumda. Türkiye'nin potansiyelinden, büyüklüğünden habersiz tellallar sürekli tersini söylüyor. 2023 hedeflerine doğru kararlılıkla yürüyoruz. Ülkemizde artık vesayeti diriltme hayalleri de ekonomi ve demokraside elde ettiğimiz kazanımları geriye götürme çabaları beyhudedir.

'MASADAN KAÇAN RUMLARDI'

Kıbrıs'ta icra ettiğimiz program pek çok bakımdan önemliydi. Artık Kıbrıs Türklerinin uluslararası görüşmelerde masadaki tek talebi egemen devlet statülerinin tanınmasıdır. Bunun dışındaki tüm teklifler geçerliliğini yitirmiştir. 1963'ten itibaren Kıbrıs Türklerine katliam dahil her türlü haksızlığı yapan bunlardı. Türkiye'nin gösterdiği iyi niyete rağmen aleyhimize çalışan Rumlardı. Masadan kaçan Rumlardı. Artık bizim için kuzey-güney Kıbrıs yoktur. Kıbrıs Türk Devleti'nin kısa zamanda geniş bir tanınırlığa kavuşması için her türlü gayreti göstereceğiz.


PAYLAŞ