Berlin polisi, Erk Acarer'e saldırıda soruşturmayı genişletti

Almanya'nın başkenti Berlin'de yaşayan ve 7 Temmuz'da evinde saldırıya uğrayan gazeteci Erk Acarer'in bu kez de kendisine tehdit notu atıldığını duyurması sonrası Berlin polisi soruşturmayı genişletme kararı aldı. Polis açıklamasında, saldırı ile son tehdit arasında bağlantı olup olmadığının araştırılacağı belirtildi.

DW Türkçe'nin haberine göre, polis sözcüsünün yaptığı açıklamada, soruşturmanın kapsamının genişletildiğini belirtildi. Sözcü, Acarer'e evinde yapılan saldırı ile yumurtalı notun birbiriyle bağlantılı olup olmadığının araştırılacağı bilgisini verdi. Acarer'in yumurtaya sarılı halde atılan ve üzerinde "Sen Bekle" yazılı notu emniyete teslim ettiği de belirtildi.

Gazeteci Acarer Twitter hesabından, evine yumurtaya sarılı bir tehdit notunun atıldığını yazmış; "Dün gece evimin bahçesine üzerinde ‘Sen bekle’ yazısı sardıkları pişmiş bir yumurta attılar. Sabah saatlerinde bilgiyi polis verdi. Başıma gelecek herhangi bir yeni olaydan AKP-MHP iktidarı, çeteleri ile tedbirler konusunda atıl kaldığını düşündüğüm Alman Hükümeti sorumlu olacak" demişti.


PAYLAŞ