Parkur işaretlerini plastik çöp zannederek toplayınca bisikletçiler kayboldu

Kolaj: Tükenmez Haber

Polonezköy Tabiat Parkı'na yürüyüş yapıp fotoğraf çekmek için giden bir yurttaş, Türkiye Şampiyonası öncesi antrenmanlar için takılan bisiklet parkuru işaretlerini plastik çöp zannederek toplayınca bisikletçiler parkta kayboldu.

'PLASTİK ÇÖPLERİ TOPLADIK'

Nevit Dilmen isimli bir sosyal medya kullanıcısı Polonezköy Tabiat Parkı'nda bir bisiklet markasının bıraktığı işaretleri topladı. Dilmen, Twitter'da söz konusu markayı etiketleyerek "Doğaya bıraktığı plastik çöpleri topladık" paylaşımı yaptı.

'PARKURDA KAYBOLAN ARKADAŞLARIMIZ'

Bunun üzerine başka bir sosyal medya kullanıcısı ise “Sökülen şeritler sebebiyle parkurda kaybolan arkadaşlarımız” diyerek parkta kaybolan bisikletçilerin fotoğraflarını paylaştı. Paylaşım kısa sürede çok fazla etkileşim aldı.

'SPORCULARIN ANTRENMAN YAPMASI İÇİNDİ'

Bisiklet markası Salcano da sosyal medya hesabından açıklama yaparak "İlgi ve duyarlılığınız için teşekkürler fakat parkurdaki isaretler 8 Ağustos tarihinde yapılacak Türkiye Şampiyonası'nda sporcuların antrenman yapması ve kaybolmamasi içindi. Yarışa iki gün kala daha fazla işaret olması için şeritlenecek ve yarış sonrası tüm şeritler toplanacak." dedi.

'TABİAT PARKI BANA DA AİT'

Daha sonra gelen paylaşımlara da yanıt veren Dilmen, "Bence postu daha fazla rezil olmadan kaldırın" diyen bir kullanıcıya "Kirlettiğiniz tabiat parkının sadece size ait olmadığını, bana da ait olduğunu kabullendiğiniz gün iletiyi kaldırırım." yanıtı verdi.

'BU REKLAMLAR BENDE OLUMSUZ ETKİ YAPIYOR'

Dilmen "Onlar 8 Ağustos Türkiye Şampiyonası parkur işaretleri. Sayenizde sporcular idman yapmayacak ve yeniden işaretlenecek. Keşke toplamadan önce sorsaydınız. Yarışı izlemeye bekleriz" diyen bir diğer kullanıcıya ise şu şekilde yanıt verdi:

Doğada gezmeye fotoğraf çekmeye gitmiştim. İdman yapan kimse yoktu, ama kimseden saymadığınız ben vardım. 

'BEN BİSİKLETE SPOR AMAÇLI BİNERİM'

Dilmen, 'Bisiklet camiasına rezil oldunuz' şeklindeki bir yoruma da "Ben bisiklete spor amaçlı binerim.  Bunun için bir yeri kirletmek gerekmiyor." yanıtı verdi.

Tükenmez Haber
 


PAYLAŞ