Urfalı çiftçiler, elektrik kesintilerini ve faturaları AKP önünde protesto etti

Sürekli yaşanan elektrik kesintilerine ve fahiş elektrik faturalarına isyan eden Urfalı çiftçiler, AKP il binası önünde protsto gerçekleştirdi.

AKP İL BAŞKANI KIRIKÇI, ÇİFTÇİLERLE GÖRÜŞMEDİ

AKP Urfa il binası önünde toplanan çiftçiler, AKP İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ile görüşmek istedi ancak talepleri yanıtsız bırakıldı.

Çiftçilerin gelmesiyle Kırıkçı'nın parti binasını terk ettiği belirtilirken polisin çiftçileri engellemek istemesi sonucu arbede yaşandı.

Çiftçiler daha önce Akçakale, Viranşehir, Ceylanpınar, Siverek ve Hilvan ilçelerinde eylem gerçekleştirmişti.

2013 yılından bu yana Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak illerinde elektrik dağıtımını sağlayan Dicle Elektrik ve Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ), fahiş elektrik faturaları, uzun süreli elektrik kesintileri ve altyapı sorunları nedeni ile tepkilerin odağında.SİVEREK'TE ÇİFTÇİLER TRAFO MERKEZİNİ BASTI

Önceki gün Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi Karakeçi mahallesinde bulunan trafo merkezi önünde bir araya gelen yüzlerce çiftçi Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından elektriklerinin kesilmesi nedeniyle tarladaki ekinlerinin kuruduğunu belirterek eylem gerçekleştirdi.

Ekinlerini kuyu ve göllerden çektikleri su ile suladıklarını belirten Siverekli çiftçiler, DEDAŞ'ın fahiş oranda kestiği faturaları ödeyemediklerini, borcu olan olmayan herkesin elektriğinin kesilerek zarara uğratıldıklarını ifade etti.

Kolluk kuvvetlerinin müdahalesi ile engellenmek istenen çiftçiler, yaşanan kuraklığa dikkat çekerek DEDAŞ'ın son yıllarda yaptığı kesintilerden sadece bölgedeki çiftçilerin değil tüm Güneydoğu çiftçisinin şikayetçi olduğunu belirtti, sorunlarına bir an önce çözüm bulunmasını istedi.

Evrensel


PAYLAŞ