Fedon: Cumhurbaşkanı iyi yaptı, 24:00’ten sonra yaşam tarzı kötüye gider

Fotoğraf: Twitter

Şarkıcı Fedon, saat 24:00'da başlayan müzik kısıtlamasına ilişkin olarak "Doğru açıdan bakarsam çok makul ve iyi bir karar. Sayın Cumhurbaşkanı iyi yaptı. Gece 24.00’ten sonra yaşam tarzı kötüye gider" dedi.

Kamuoyunda 'Fedon' olarak bilinen şarkıcı Fedon Kalyoncu, Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin'e açıklamalarda bulundu.

'KULAKLIĞINI TAK DİNLE MÜZİĞİNİ'

Fedon, Cimin'in "Gece 24:00’ten sonra gelen müzik kısıtlanmasına nasıl bakıyorsunuz?" sorusuna "Egoistçe konuşursam doğru değil ama doğru açıdan bakarsam çok makul ve iyi bir karar. Sayın Cumhurbaşkanı iyi yaptı. Gece 24.00’ten sonra yaşam tarzı kötüye gider. Tehlikeler ikiye üçe katlanır" yanıtını verdi. Fedon, şunları kaydetti:

  • "24:00’ten sonraki hayat çok makul değil. O saatten sonra alkol, kazalar, kavgalar artıyor. Sabah işe gidecek adam uyanamıyor. Eski kafalı ya da yobaz bir adam değilim ama şimdilik durun. Otur kardeşim, kulaklığını tak, dinle müziğini. İlle eller havaya yapıp da alkolün getirdiği bazı rahatlıklara ne gerek var?"

'ÇOĞU MÜSLÜMANDAN DAHA TÜRK'ÜM'

Fedon, "Son dönemde en çok nelere üzülüyorsunuz?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

Beni televizyon kanallarına çağırdıklarında para istiyorum ama kendime değil. “Mehmetçik Vakfı’na bağış yapın” diyorum. “Memleketi sen mi kurtaracaksın ey Fedon?” diyorlar. Ben ki şehit torunu, askerliğini yapmış, bu topraklarda doğmuş Fedon’um ve bekçi bile olamıyorum bu ülkede. Yıllarca deniz subayı olmak için yırtındım ama kamu hizmetinde çalıştırmadılar.

Sabah gazeteyi açıyorum Afganlar bekçi olmuş! Ulan beni çöpçü bile yapmadınız be! Annem Ermeni babam Rum ama çoğu Müslüman’dan daha Türk’üm. Vergide 13. sıraya çıktım. “Muhasebecini değiştir, keriz misin?” dediler. Bana yapılan bu pembe kanunlar gücüme gidiyor. Tüm yapılanlara rağmen ülkemi çok seviyorum. Mezarım da Üsküdar Bağlarbaşı’nda. “Bu topraklarda gözün var” dediler. Evet, var. O da mezarım…


PAYLAŞ