UEFA Avrupa Ligi'nde Galatasaray ve Fenerbahçe'nin rakipleri belli oldu

Avrupa Ligi Play-Off kura çekimi bugün gerçekleşti. Yeni kurallar gereği Kupa 2'de, iki ezeli rakipten seri başı Fenerbahçe ile son torbadaki Galatasaray'ın birbirleriyle eşleşme ihtimali vardı. Ancak iki ekip de farklı takımlarla eşleşti.

Gerçekleştirilen kura çekiminde Galatasaray, St. Johnstone'ı elemesi halinde UEFA Avrupa Ligi Play-Off Turu'nda Danimarka ekibi Randers ile karşılaşacak.

Fenerbahçe'nin de rakibi belli oldu ve Sarı Lacivertliler, Neftçi Bakü-Helsinki maçının galibi ile karşılaşacak. 

Bu sezon UEFA, kulüpler bazındaki üçüncü kupası Konferans Ligi'ni de devreye soktu ve turnuvalarında bazı değişiklikler yaptı. Her iki organizasyonda da 3. ön eleme ilk karşılaşmaları, bu hafta içi oynanacak.

Gerçekleştirilen kura çekiminde Galatasaray , St. Johnstone'ı elemesi halinde UEFA Avrupa Ligi Play-Off Turu'nda Danimarka ekibi Randers ile karşılaşacak. Fenerbahçe 'nin de rakibi belli oldu ve Sarı Lacivertliler, Neftçi Bakü-Helsinki maçının galibi ile karşılaşacak. 

İşte kura sonuçları:

  • Randers (Danimarka) - Galatasaray-St Johnstone maçının galibi
  • Fenerbahçe - Neftçi Bakü-Helsinki maçının galibi

KONFERANS LİGİ DE BUGÜN

Ayrıca Avrupa Ligi'ne Play-Off'ta veda edenler, yeni turnuvanın gruplarına direkt katılacak. Aynı ülkeden takımların birbirine rakip olmayacakları Konferans Ligi'nin bugünkü Play-Off kura çekiminde Türkiye'yi, 3. ön elemede Dinamo Batumi ile eşleşen Sivasspor ile Molde'nin rakibi olacak Trabzonspor da temsil edecek. Her iki kupada Play-Off ilk maçları 19 Ağustos, rövanşları 26 Ağustos'ta gerçekleşecek.


PAYLAŞ