Tokyo 2020 | Güreşte, Yasemin Adar ve Rıza Kayaalp'den bronz madalya

Milli güreşçi Yasemin Adar kadınlar serbest stil 76 kilo mücadelesinde Aiperi Medet Kyzy’i tuşla mağlup ederek bronz madalya kazandı. 

Milli güreşçi Rıza Kayaalp ise, grekoromen stil 130 kiloda İranlı Amin Mirzazadeh karşılaştı. Rakibini 7-2 mağlup eden milli sporcu, Tokyo Olimpiyatları'nı bronz madalya ile bitirdi.

YASEMİN ADAR KIRGIZ RAKİBİNİ YENDİ

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda güreşte kadınlar 76 kiloda mücadele eden milli sporcu Yasemin Adar, Kırgız Aiperi Medet Kyzy yenerek bronz madalya kazandı. 

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 10. gününde kadınlar 76 kiloda milli güreşçi Yasemin Adar, bronz madalya kazandı.

Sabah saatlerinde repesaj maçında Tunuslu Zaineb Sghaier ile karşılaşan milli sporcu, rakibini bir dakika 21 saniyede tuş etti.

Yasemin Adar, bronz madalya maçında Kırgız Aiperi Medet Kyzy ile yaptığı mücadelede rakibini tuş ederek bronz madalya kazandı. 

RIZA KAYAALP'TEN BRONZ MADALYA

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda erkekler grekoromen stil 130 kiloda mücadele eden milli güreşçi Rıza Kayaalp, İranlı Amin Mirzazadeh'ı mağlup ederek bronz madalya kazandı.

Kayaalp, ilk tur mücadelesinde Litvanya'dan Mantas Knystautas'ı 5-1 mağlup ederek çeyrek finale yükselmişti. Bu turda da Alman Eduard Popp'u 6-2 yenen Kayaalp, adını yarı finale yazdırmıştı. Milli güreşçi, yarı finalde ise olimpiyatlarda hiç yenemediği Kübalı Mijain Lopez ile karşılaşmış ve 2-0 kaybetmişti.

Rıza Kayaalp, bronz madalya için çıktığı minderde İranlı Amin Mirzazadeh'i 7-2 yenerek bronz madalya kazandı.

Rıza Kayaalp, olimpiyatlardaki üçüncü madalyasını aldı.


PAYLAŞ