Yangınlarda son durum | Marmaris'te yangın Delikliyol mevkisine sıçradı

Fotoğraf: AA

Türkiye'de 28 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında yaşanan 100'den fazla orman yangınından bazıları etkisini sürdürüyor. Devam eden son yangınlar  şöyle;

MARMARİS

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 7 gündür devam eden orman yangınında alevler, Turgut ile Selimiye mahalleri arasındaki Delikliyol mevkisine ulaştı. Burada, alevlerin tehdit ettiği 3 ev ve 1 restoran tedbir amacıyla tahliye edildi.

DENİZDEN KARADAN VE HAVADAN MÜDAHALE

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekipleri, Muğla’nın Marmaris ilçesinde Hisarönü Mahallesi’ndeki yangına denizden müdahale ediyor. Muğla’nın ilçelerinde altı noktada devam eden yangına müdahale sürüyor. Bölgede altı uçak, 16 helikopter çok sayıda arazöz, iş makinesi, su tankeri ve TOMA kullanılıyor.

AYDIN

Aydın’ın Karacasu ilçesinde Alemler Mahallesi’ndeki Karıncalı Dağı eteklerinde dün akşam çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

MUĞLA

Muğla’daki yangın söndürme faaliyetlerine destek amacıyla Ören ve Milas’a karakol botu ve çıkarma gemisi sevk etti.

ISPARTA

Milli Savunma Bakanlığı: “Isparta Valiliği’nin talebi üzerine bölgedeki yangın söndürme faaliyetlerine destek için Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığımızdan itfaiye, arazöz, dozer, su tankeri ve arazi araçları ile personel görevlendirilmiştir.”

AYDIN

Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde dün başlayan orman yangınında Menteşe Mahallesi'ndeki 5 ev zarar gördü. Karacasu ilçesinde bugün başlayan orman yangını sebebiyle de Alemler Mahallesi boşaltılıyor.

ANTALYA

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki orman yangınlarında 8'inci güne girildi. Alevler, ilçenin batısındaki Demirciler Mahallesi'nde, doğusunda ise Gülendağı mevkisinde sürüyor. Gündoğmuş Çayırucu'ndaki yangını kontrol altına alma çalışmaları devam ederken, ikinci yangın ise ilçenin güneybatısında Alara Çayı'nın Alanya tarafından kuzeybatıya gelme riski taşıyor. 2 ilçe 4 noktada, 48 mahalleyi etkileyen yangınlar devam ederken, yangından doğrudan etkilenen 670 kişiden 654'ü tedavileri hastanelerde yapılarak taburcu edildi. Yangın nedeniyle yılkı atlarının yaşam alanları da tehlikede.


PAYLAŞ