Rıdvan Dilmen'in 'asgari ücret' açıklaması tepki çekti

Hollanda - Türkiye maçının ardından TRT'de açıklamalarda bulunan spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, "Bugün asgari ücretli çalışan milyonlarca insan var. 8 bin liraya çalışan insanlar var" dedi. Dilmen'in bu sözleri sosyal medyada tepki çekti.

Yeni sezonla birlikte spor yorumculuğuna TRT'de devam eden Rıdvan Dilmen, dün akşam 6-1 sonuçlanan Hollanda-Türkiye maçı sonrası yaptığı "asgari ücret" açıklaması sosyal medyada tepki çekti.

Dilmen, açıklamasında, "Ben hiçbir parayı küçümsemem. Bugün asgari ücretli çalışan milyonlarca insan var. 8 bin liraya çalışan insanlar var" ifadelerini kullandı.

Dilmen'in bu sözleri, "Asgari ücreti 8 bin lira olarak mı biliyor?" sorusunu gündeme getirdi, tepkilere neden oldu.

Dilmen'in TRT'den yıllık 1 milyon dolar alacağı öne sürülmüş, fakat Dilmen bu iddiayı yalanlamıştı. Ancak Dilmen'in ne kadar maaş alacağı açıklanmamıştı.

DİLMEN'DEN TEPKİLERE CEVAP

Bu yorumun ardından Rıdvan Dilmen'den sosyal medya hesabı üzerinden yeni bir açıklama geldi.

Dilmen'in açıklamaları:

"Benim dün akşam milli maç sonunda yaptığım yorumun saçma sapan yere çekildiğini şaşkınlıkla okudum! Ülkemizde milyonlarca asgari ücretle çalışan vatandaşlarımız var (tabii ki bekar, evli, çocuklu farklı olmak üzere).

Ne kadar aldıklarını bilecek kadar insanımıza saygı gösterebilecek kadar milli bir kişiyim! 8 bin lira konusu alt yapılarda çalışan teknik adamlar için kullandığım cümleydi!! Ne dediğimi gayet iyi bildikleri halde manipüle edildiği için açıklama yapma gereksinimi duydum!!

Şenol Güneş dahil hayatımda kimsenin kazandığı para benim gündemimde olmadı! Olmaz da! Allah herkese önce sağlık, sonra istediği kadar para versin, helalse! ki ! Şenol hocanın kazandığı anasının ak sütü gibi helal olsun.

Rabbim de inşaallah asgari ücretin 8 bin lira olduğu günleri görmek nasip etsin. Herkese sevgi, saygılarımla..."

 


PAYLAŞ