Yerel gazetecilere 'mikrop hükmünde' diyen belediye başkanına tepki

Çağdaş Gazeteciler Derneği Samsun Temsilcisi Mehmet Rebii Özdemir, yerel gazetecilere “mikrop hükmünde” diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e tepki gösterdi.

Demir’in Belediye meclis toplantısında, “Dondurma şenliğinin 30 Ağustos'un ruhuna aykırılığı nereden geliyor? Kim ifade ediyor bunu? Böyle bir şey yok. Sayın Tekcan o gün bir sürü etkinliğimiz vardı. Bakın yerel basında bir kısım insanlar bunlar, Samsun'un duygu dünyası akıl dünyası olarak en alt kademede bu şehre zarar veren bir mikrop hükmünde insanlar. Bunların söylemlerini meclise taşımanızı doğru bulmuyorum“ ifadelerini kullandı.

ÇGD Samsun Temsilcisi Özdemir, “Tekrar ifade ediyoruz bize aba altından sopa göstermeyin. Biz mikrop ifadesine alınmayız ve görevimizi yapmaya halkı bilgilendirmeye yine devam ederiz. Hatta sizin haberlerinizi de yapmaya yine devam ederiz. Gerekirse eleştiri iyi yaptığınızı iyi yaptı diye kamuoyuyla paylaşırız. Sizin gibi mikrop diyerek meclis salonlarında çığırtkanlık yapmayız” dedi.

ÇGD Samsun Temsilcisi Mehmet Rebii Özdemir, açıklamasının sonunda şunları ifade etti. “SBB’nı Mustafa Demir’e bir kez daha siz meslektaşlarımız aracılığıyla seslenmek istiyorum. Siz ve birim amirleriniz yaptıkları her yanlışlarını eleştiririz. Bundan zerre kaçınmayız. İyi yaptıklarınızı yukarıda ifade ettiğim gibi yine iyi yaptı diye haber yaparız. Ancak çok değerli bir makamda oturan kişi olarak bir an önce Samsun Yerel Basın Emekçilerini yanınıza alarak özür dilemelisiniz. Aksi takdirde sizi bu konuda her fırsatta eleştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Evrenssel


PAYLAŞ