Kılıçdaroğlu: Sığınmacıları göndereceğiz, ırkçılık yapmayacağız

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, göç sorunana ilişkin açıklamalarına devam ediyor. Irkçılık yapmadığını iddia eden CHP lideri, "Bu millete sözüm sözdür; en geç 2 yıl içinde herkesi, bütün sığınmacıları davulla zurnayla memleketlerine göndereceğim" dedi.

CHP lideri, Kırklareli'nde Muhtarlar, STK Temsilcileri ve Kanaat Önderleri Buluşması'nda konuştu. Kılıçdaroğlu şöyle dedi;

"Ne diyorlardı? '24 saatte Emevi Camii'nde namaz kılacağız' diyorlardı. Resmi rakamlara göre 3 milyon 600 bin Suriyeli geldi. Resmi rakamlara göre 5 milyon 6 milyon ve Afganistan'dan insanlar katar katar geliyorlar. İran coğrafyasını aşarak buraya geliyorlar ve bizim sınırlardan geçiyorlar ve bizde ikamet ediyorlar. Efendim 'Para verilirse daha fazla alacağız.' Kimden izin aldın sen arkadaş? Bu millete sözüm sözdür; en geç 2 yıl içinde herkesi, bütün sığınmacıları davulla zurnayla memleketlerine göndereceğim. Kararlıyım, ırkçılık yapmadan. Çünkü onların kabahati yok onları buraya getirenlerin kabahati var. Dolayısıyla sığınmacılara kızmayacağım ama onları kendi ülkelerine can ve mal güvenliklerini sağlayarak göndereceğiz."


PAYLAŞ