TikTok'ta tuvalet düellosu

ABD'de yeni başlayan bir TikTok trendi nedeniyle öğrenciler okullarda büyük zarara neden oldu.

TikTok'ta "Tuvalet düellosu" adı verilen videolarda öğrenciler birbirlerine meydan okuyarak okullarındaki tuvaletlere zarar veriyor Bir gün içinde en fazla zararı veren kişiyse "günün kazananı" ilan ediliyor.  

Pensilvanya eyaletinin Boyertown bölgesinde meydan okumaya katılan öğrenciler banyodaki lavabo, tuvalet ve el kurutma makinelerine zarar verirken kendilerini videoya çekti.

Okul yönetimiyse acil toplanarak yaşananları "vandalizm" olarak değerlendirdi ve sorumlu öğrencilere cezai işlem uygulanacağını açıkladı.

Hatboro-Horsham bölgesindeki bir lisede de öğrenciler tuvaletlerin altını üstüne getirdi.

Okul müdürü Dennis Williams, "Hem lisede hem de ortaokul binasında epey zarar oluştu. Öğrenciler duvarlardaki panoları söktü, tuvaletlerdeki sabunlukları kırdı ve birkaç eşya çaldı" dedi.

Okul müdürü, velilere uyarı yazıları gönderildiğini ve bu sosyal medya trendine dikkat etmelerinin istendiğini belirtti. Ayrıca Williams öğrenciler hakkında soruşturma açılacağını da söyledi.

Benzer olaylar Kansas ve Florida eyaletlerinde de yaşandı.

Öte yandan, TikTok söz konusu videoları yasaklamasına rağmen yeni görüntüler yayımlanmaya devam ediyor.

TikTok sözcüsü olayla ilgili bir açıklama yayımlayarak "Topluluğumuzun güvende kalmasını ve sorumlu şekilde içerik üretmesini bekliyoruz. Suç işlemeyi mümkün kılan ya da teşvik eden içeriklere izin vermiyoruz" dedi.

Independent Türkçe

Derleyen: Yasin Sofuoğlu


PAYLAŞ