Şahin Mengü hayatını kaybetti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski milletvekili Şahin Mengü, evinde düştükten sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Mengü, 73 yaşındaydı.

Zafer Partisi Genel Sekreteri İsmail Koncuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla, Şahin Mengü'nün vefat ettiğini duyurdu. Koncuk "Genel Başkan Yardımcımız Sayın Burak Mengü’nün muhterem babası Şahin Mengü Hakka yürümüştür" açıklamasını yaptı. Bir dönem Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreterliği de yapan eski CHP Milletvekili  Şahin Mengü'nün evinde düştükten sonra kaldırıldığı hastanede tedavi gördüğü sırada vefat ettiği belirtiliyor.

ŞAHİN MENGÜ KİMDİR?

Şahin Mengü, 4 Nisan 1948’de Kastamonu İnebolu’da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri ve Türk Eğitim Derneği Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. İyi düzeyde İngilizce bilen Mengü, evli ve 2 çocuk babasıydı. Şahin Mengü'nün kızı Nevşin Mengü gazeteci, oğlu Burak Mengü ise Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor. Şahin Mengü, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde CHP’ den Manisa milletvekili seçilmişti.


PAYLAŞ