Barış Pehlivan yazdı: CHP'de şüphe bırakan ölümler

Barış Pehlivan, CHP Gençlik Kolları'ndan yönetici ve üyelerin son dönemdeki ölümlerine dikkat çekerek, "CHP’lilerin kafasında bu ölümlere dair çok soru işareti dolanıyor" dedi.

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, bugünkü köşe yazısında, son iki ayda bazı CHP'li yöneticilerin ölümlerine değinerek, şu hatırlatmayı yaptı:

"CHP Konyaaltı Gençlik Kolları Başkanı Deniz Demiral, Antalya’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. CHP Silifke Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Batuhan Uysal Mersin’de geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.  CHP Hendek Gençlik Kolları Başkanı Anıl Tanrıkulu Sakarya’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. CHP Mudurnu Gençlik Kolları Başkanı Şafak Duman apartmanın dördüncü katından düşerek hayatını kaybetti.

Saydığım isimler sadece yönetici olanlar ve liste uzayıp gidiyor. Gençlik kolları üyelerinin ardı ardına hayatını kaybetmesini yazmadım bile... "

Bu ölümlere ilişkin CHP Genel Merkezi'nde konuşulanları da aktaran Pehlivan, şunları yazdı:

"Duydum ki gençlerin bu ani ölümleri CHP içinde de konuşulmaya başlanmış. 

'Gençlik örgütünün üstünde kara bulutlar dolaşıyor' diyen de var, ölümleri şüpheli bulan da...

Haberlerde sunulanın arkasında başka bir gerçek mi yatıyor, şu an bilinmiyor. Bilinen şu ki: CHP’lilerin kafasında bu ölümlere dair çok soru işareti dolanıyor."


PAYLAŞ