Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar 10 13 derece düşüyor

Marmara Bölgesi’nde sıcaklıkların 4 ila 8 derece azalması öngörülüyor. Trakya, Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu’nun batı kesimleri gök gürültülü sağanak yağışlı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre Marmara Bölgesi’nde parçalı ve çok bulutlu hava bekleniyor.

Bölgenin doğusu ile yarın öğleden sonra Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden orta kuvvette, öğleden sonra zaman zaman kuvvetli eseceği tahmin ediliyor. Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da ise batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Meteoroloji’nin kuvvetli yağış uyarısı şöyle: Osmaniye, Hatay kıyıları, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin’in kuzey kesimlerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 mm üzeri) olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, iç kesimlerde yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


PAYLAŞ