Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi, röportaj verirken gözaltına alındı

Boğaziçi Üniversitesi'nde kayyum rektörün şikayeti sonrası iki öğrenci tutuklanırken, bugün tutuklamaları protesto etmek için bir araya gelen öğrenciler de polis saldırısıyla gözaltına alındı.

Evrensel'de yer alan habere göre, Kayyum rektör Naci İnci’nin şikayetiyle gözaltına alınan 7 Boğaziçi öğrencisinden 2'sinin tutuklanmasını protesto için bugün Boğaziçi Üniversitesinde düzenlenecek eylem öncesi kampüs polis ablukasına alındı. Bir süre sonra gözaltılar başladı. Öğrenciler, 7 arkadaşlarının gözaltına alındıklarını gördüklerini belirtti.

Gözaltılar sırasında polis, gazetecilerin de işlerini yapmaya engel olmaya çalıştı. Gazeteciler alanın dışına itilerek ve kalkanlarla siper oluşturularak görüntü almaları engellendi. Polis, Halk Tv den Erdinç Yılmaz'ı kalkanıyla engellerken darbetti.

Bu sırada okul içindeki öğrenciler de ellerinde tutuklanan arkadaşları ile kapıya kadar yürüdü. Kapının önüne yığınak yapan polis öğrencilerin çıkışını engelledi. Öğrenciler, "YÖK polis medya bu abkuka dağıtılacak" ve "Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek" sloganları attı.


PAYLAŞ