Demirtaş: Ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz

Başak Demirtaş'ın hedef alınmasına tepki gösteren Selahattin Demirtaş, "Ailemi hedef haline getiren linç güruhları ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz" dedi.

Başak Demirtaş, FOX TV'de katıldığı programa RTÜK tarafından inceleme başlatılması ve bazı medya çevrelerince hedef alınmasına tepki gösterdi. Edirne Cezaevi'nde tutulan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da "Dün akşam ekranlarda ailemi hedef haline getiren linç güruhları iyi bilsin ki, ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz" dedi.

"BİRAZ OLSUN KONUŞMAM MI SUÇ?"

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Başak Demirtaş, "Beş yıldır, gece gündüz her kanalda Selahattin’e ve arkadaşlarına iftira atmak, onları suçlamak serbestken suçsuzluğu AİHM Büyük Daire kararıyla kesinleşmiş olan eşimle ilgili televizyonda biraz olsun konuşmam mı suç? Maalesef hem utanç verici hem de üzücü bir durum. Demek ki beş yıllık yalanlar ve iftiralar, bir saatlik hakikat karşısında tuzla buz olabiliyormuş. Bu kadar saldırıya gerek yok, hakikatin karşısında tüm yalanların, üretilmiş algıların sonsuza kadar sürmeyeceğinin bilinmesi gerekirdi."

"BUNU DA ASLA UNUTMAYACAĞIM"

Selahattin Demirtaş'ın Twitter hesabından Başak Demirtaş'ın paylaşımı alıntılanarak şu mesaj paylaşıldı: "Dün akşam ekranlarda ailemi hedef haline getiren linç güruhları iyi bilsin ki, ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz. Milyonların yürekli dayanışmasını unutmayacağım gibi, bunu da asla unutmayacağım. Milyonlar gibi benim de kalbim seninle Başak"

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Fox Tv hakkında inceleme başlatmış, Kurul'dan yapılan açıklamada, "Fox yayın kuruluşunda bugün gerçekleşen bir programda konuk Başak Demirtaş'ın sözleri ve açıklamaları nedeniyle 6112 Sayılı Kanun çerçevesinde inceleme başlatılmıştır" denilmişti.


PAYLAŞ