Gazeteci Acarer iddiayı paylaştı: Şantaj kasetleri Peker’in yakınlarının eline geçti

Gazeteci Erk Acarer, KKTC’de tutuklanan kumarhane sahibi Halil Falyalı’nın, ‘siyasilere şantaj yapmak için’ kullandığı öne sürülen kasetlerin, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yakınlarının eline geçtiğine ilişkin iddiayı paylaştı. KKTC Başbakanı Ersan Saner’in ‘videosunu’ izlediğini iddia etti.

Sedat Peker’in açıklamalarıyla gündeme gelen kumarhane sahibi Halil Falyalı beş gün önce polise teslim olmuştu.

Peker, yayınladığı bir videoda eski Meclis başkanı Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ı hedef almış, Mehmet Ağar’la birlikte kokain ticareti yapmakla suçlamıştı. Üstelik bu ağın destekçilerinden birinin de İçişleri Baknı Süleyman Soylu olduğunu söylemişti. Peker, söz konusu videoda Halil Falyalı’nın da bu ağın merkezinde olduğunu iddia etmişti.

Daha önce Peker’in kendisi aracılığıyla paylaşım yaptığı Acarer, Twitter’dan Falyalı’nın cezaevinden çıkmak için bürokratlara ve siyasilere müstehcen kasetleri üzerinden şantaj yaptığı iddialarına öne sürerken, bunlardan birisinin geçen hafta istifa edeceğini duyuran KKTC Başbakanı Ersan Saner olduğunu iddia etti.

Başbakan Ersan Saner ise “Konu sadece ben değilim. Saldırıya uğrayan ben, ailem, partim ve siyaset kurumumuzdur. Teknolojik olanaklardan alabildiğince yararlanılarak kurgulanan bu video ile çok çirkin bir itibar suikastının hedefi oldum” diyerek iddiaları reddetti.

Saner’in, başkanı olduğu Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) 30-31 Ekim’deki kurultayında yeniden aday olmayacağı belirtiliyor.

Erk Acarer’in paylaşımları şöyle:

*KKTC’de mide bulandıran işler oluyor ve maalesef bu işler hem KKTC Başbakanı hem de Türkiye’ye uzanıyor. Şuradan başlayalım:

*Halil Falyalı tutuklandı. (İlişkilerini biliyorsunuz.) Falyalı’nın kardeşi ile iddia işi yapan Eray Kenanoğlu isimli kişi 3 sene önce silahlı saldırıya uğramıştı. Uyuşturucudan da Silivri’de kalmıştı.

*Anladığımız kadarıyla Peker ifşalara başlayınca hem Falyalı hem de Türkiye’nin baskısı ile silahlı saldırı dosyasındaki ifadesini değiştirdi, bir anda ve alakası yokken Peker yaptırdı dedi.

*Burası dosyanın Peker ile ilgili tarafı. Fakat mide bulandırıcı yön şurada. Falyalı cezaevine gönderilmişti. Pazarlık başlattı. ‘Beni çıkarın’ diye şantaj yapmaya başladı. İddiaya göre, bürokrat ve siyasilere müstehcen kasetleri üzerinden baskı yaptı.

*İşte tam burada yandı gülüm keten helva. İddia odur ki bu kasetler hem siyasi hem de bürokratlara gönderilirken Peker’in yakınlarının eline geçti. Yine bunlarda Kıbrıs Başbakanı Ersan Saner’in de görüntüleri var. Pisliğin dibi.

*Kıbrıs ve Türkiye’deki siyasi ve bürokratların kimlerle iş yaptığı, zaaflarını ve nasıl teslim olup uyuşturucu satıcıları ile pazarlığa oturduklarını görüyorsunuz. Gerçekten pisliğin dibi! Büyük bir kriz kapıda anladığımız kadarıyla.

*Videoyu izledim. Elbette özel hayatın gizliliği nedeni ile paylaşmayacağım. Bizi ilgilendirmez. Bizi ilgilendiren, TR-Kıbrıs ayağı. Ayrıca siyasilerin uyuşturucu tacirleri ile iş tutup onlara teslim olması. Mevkilerinizi, halkın teveccühünü lekelediniz. Başbakan Saner istifa etmeli.


PAYLAŞ