Soylu: Erdoğan'dan sonra Türkiye'de spor yapma matematiği değişti

Fotoğraf: AA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul'da Ayazağa Spor Kompleksi'nin açılışına katıldı.

Soylu, buradaki konuşmasında iki yıl önce sahanın yapılması için kendisine talepte bulunanlara, Ayazağa'ya yakışır bir tesisin inşa edileceğine dair söz verdiğini hatırlattı.

Bakanlık olarak dertlerinin milletin 24 saat huzur içerisinde yaşaması olduğunu belirten Süleyman Soylu şunları söyledi:

"İstanbulluların evinden okuluna, işine, gecenin bir saatinde hiçbir huzursuzluk hissetmeden, endişeye kapılmadan istediği noktaya gidebilmesi bizim derdimiz. Geçen gün Diyarbakır'daydım. Gecenin saat üçünde, dördünde Diyarbakır sokaklarındaydık. Bir zamanlar akşamın saat dördünde, beşinde herkesin kepengini indirdiği Diyarbakır'da, 24 saat çalışan iş yerlerinin açık olduğunu, herkesin gözünün içerisinde umut olduğunu ve aydınlık olduğunu gören bir kardeşiniz olarak bahtiyar olduğumu ifade etmek istiyorum."

'TÜRKİYE SPOR YATIRIM MERKEZİ HALİNE GELDİ'

"Bu sahalar niçin oluyor? Bu sahalar sadece sağlıklı bir şekilde spor yapılmasını temin etmenin yanında gençleri kötü alışkanlıklara düşürmek isteyenlere fırsat tanımamak, mahallelinin kim olduğunu bilebilmek, büyüğünü, küçüğünü bilebilmek için yapılıyor" ifadelerini kullanan Soylu sözlerine şöyle devam etti:

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra Türkiye'de spor tesislerinin, sporcunun, spor yapma anlayışının bütün matematiği değişmiştir. Avrupa'yı imrendirecek statlarımız, tesislerimiz var. Sadece futbolda değil, spor salonlarından atletizm pistlerine kadar her noktada Türkiye bir spor yatırım merkezi haline geldi. Sadece Türkiye'nin belirli bölgelerinde değil, Hakkari'den Kastamonu'ya, Ilgaz'dan Sarıkamış'a kadar kayak merkezleri ülkemizin her tarafında yapıldı."

AA


PAYLAŞ