Kamu bankaları kredi faizlerini düşürdü

Fotoğraf: AA

Kamu bankaları Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank kredi faiz oranlarında indirime gittiğini açıkladı. Konut kredilerinde ise 1 milyon TL altı ve üstü tutarlarda farklı faiz oranları uygulanacak.

Merkez Bankası'nın 200 baz puanlık faiz indirim kararının ardından kamu bankalarından ilk adım geldi. Kamu bankaları, kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar değişen oranlarda indirim yaptı.

Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank tarafından yapılan ortak açıklamada, 22 Ekim itibarıyla kurumsal kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yapıldığı belirtildi.

KONUT KREDİSİ FAİZLERİNDE İNDİRİM

Konut kredileri faiz oranlarında ise 26 Ekim'den itibaren geçerli olmak üzere 1 milyon TL altı tutarlarda yüzde 1,29, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda yüzde 1,34 faiz oranlarının uygulanmaya başlanacağı bildirilen açıklamada, "Bankalarımız, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkemiz ekonomisinin ve istihdamının güçlendirilmesine katkı sağlamaya, müşterilerimizin ve firmalarımızın yanında olmaya devam edecektir" ifadelerine yer verildi.

AA


PAYLAŞ