DEVA Partisi Suriye ve Irak tezkerelerine 'evet' oyu verecek

Muhalefete savaş tezkerelerine "hayır" deme çağrıları sürerken, Deva Partisi Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Suriye ve Irak tezkerelerine "evet" oyu vereceklerini bildirdi.

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Meclis Genel Kurulunda görüşülecek Suriye ve Irak tezkerelerine "evet" oyu vereceklerini bildirdi.

Yeneroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin grup toplantısındaki konuşmasında, Türk Ceza Kanunu'nun 301'inci maddesinde açık şekilde belirtilen suçu ifa ettiğini savundu.

Bahçeli'nin, Anayasa Mahkemesini terörle ilişkilendirdiğini ileri süren Yeneroğlu, Bahçeli'nin, Anayasa Mahkemesinin kapatılmasını terörle mücadelenin gereği olarak sunduğunu söyledi.

Suriye ve Irak tezkerelerinin Genel Kurulda görüşüleceğini anımsatan Yeneroğlu, "Ülkemize yönelen tehditlerin bertaraf edilmesi, askeri mevcudiyetimizin kesintiye uğramaması, o bölgelerde görev yapan askerilerimizin güvenliği için 'evet' diyeceğiz" ifadesini kullandı.

Gün içinde açıklama yapan CHP Milletvekili Ali Şeker, CHP'deki "Gelecek İçin Sol Kanat" ekibinin tezkereye “hayır” diyeceğini belirtmiş ve "hayır" oyu kullanılması çağrısı yapmıştı.


PAYLAŞ